آموزش نمایش میزان درصد باتری باقی مانده در آیفون X

آموزش نمایش میزان درصد باتری باقی مانده در آیفون X
  • 1396/10/3
  • زهرا معبودی
  • 0

همانطور که ممکن است شنیده باشید یا حتی دیده باشید، آیفون x دارای نمایشگر لبه به لبه ای است که پهنای کمی دارد.  این جایی است که دوربین TrueDisplay و تمام سنسورهای مورد نیاز برای Face ID حضور دارند. البته این می تواند معنای دیگری هم داشته باشد. مثلا برخی از بخش های سیستم های ios که قبلا در اختیار داشته اید را مشاهده نمی کنید. 

گویا آی تی: به طور کلی کسانی که آیفون داشته اند با دیدن آیفون جدید می دانند که برخی چیزها حسابی تفاوت پیدا کرده است.

قبل از این در بالای صفحه نمایش آیفون در سمت چپ اتصالات  wireless را مشاهده می کردید. در ادامه نیز امکانات دیگری مثل باتری، ردیابی location، ساعت و سایر آیکون ها را مشاهده می کردید. اما در حال حاضر هم برخی بخش ها حضور دارند و شما می توانید آن ها را مشاهده کنید اما ممکن است موقعیت آیکون ها تغییر پیدا کرده باشد.

آیکون باتری چیزی است که خیلی به چشم می آید و شما می توانید به کمک آن حدس بزنید که چقدر از باتری تان باقی مانده است و به تناسب آن برنامه ریزی کنید. اما نکته دیگر این است که اگر بخواهید مقدار دقیق آن را به درصد بدانید باید کمی روی تنظیمات کار کنید که ما در این مقاله آن را به شما یاد می دهیم.

گام اول: Control Center را باز کنید

همان طور که می دانید Control Center یکی از مهم ترین بخش های آیفون است. برای استفاده از این قابلیت باید از بالا به پایین روی نمایشگر سوایپ کنید تا بخش Control Center را باز کنید و تغییرات را روی آن اعمال کنید. این کار موجب می شود که ریز جزییات باتری نمایش داده شود و شما بتوانید به راحتی درصد باقی مانده از حجم باتری را مشاهده کنید.

گام دوم: یک ضربه کوتاه بزنید

برای اینکه حالا بخش کنترل مرکزی را پنهان کنید کافی است یا به سمت بالا سوایپ کنید یا اینکه با یک تپ یا ضربه یا همان کلیک مرسوم، روی نمایشگر مشاهده کنید که صفحه حذف می شود.

برای اینکه روش کار کردن با کنترل سنتر برای مشاهده میزان درصد باتری را مشاهده کنید گیف زیر گویای همه چیز است:

 

در این باره تجربیات و دیدگاه های خود را با ما در میان بگذارید و این مطلب را روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.

منبع

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *