چگونگی مدیریت فیس بوک

Alison Driscoll مشاور کپی رایت و رسانه های اجتماعی فیس بوک هست. اون  نویسنده وبسایت alisondriscoll.com. هست.

فیس بوک شاید به یک شبکه اجتماعی بزرگ و شلوغ تبدیل بشه. اما انها به زمان و برنامه ریزی دقیقی لازم دارند.facebook1

وقتی شما احتیاج دارید به ارتقا سرعت چیزی ، و یا قوی تر شدن گروه تان ، و بقیه امکانات اصلی و فرعی باید از تمام امکانات فیس بوک با خبر باشید.

اگه به صورت تفریحی از صفحات فیس بوک استفاده نمیکنید ، و میخواهید از امکانات ویژه فیس بوک و یک گروه حرفه ای داشته باشید با کمی دقت بیشتر میتوانید به امکانات ویژه فیس بوک دست بیابید. این عمر برای هرکسی که میخواهد هر گروهی با هر هدفی را تشکیل بده مفید و آسان است.

به هرحال ، سهولت و سرعت در موقع ساخت یک گروه جدید در چند دقیقه و راه اندازی آن بلافاصله بعد از آن یکی از ویژگی های فیس بوک هست.

در اینجا چند نکته و راهنمایی را معرفی میکنم :

تنظیمات کلی و عمومی Global :

global

برای بهتر کردن و دقیق تر کردن گروه شما میتونید هرکسی که میخواهد در گروه تان عضو شود را قبل از ورود به گروه تایید کنید و یا میتونید کار تایید کاربران را به صورت اتوماتیک بگذارید و دیگر به صورت دستی کاربران را تایید.یکی دیگر از امکانات این است که شما میتوانید به کاربران تان اجازه دعوت دوستانشان را بدهید ، این باعث کاهش کار کردن شما در گروهتان میشود همچنین معرف خوبی برای گروهتان میباشد.

برای تنظیم کردن این عمل این کار را انجام دهید:

هنگامی که قسمت تنظیمات گروهتان را باز کردید “setting” و بعد به “Global” بروید و حالا به قسمت “NetWork” نگاه کنید و یک کادر میبینید و اون کادر روبرو را باز کنید و گزینه “allowing members to invite friends” را انتخاب کنید. حالا اعضای شما قادر به دعوت دوستان خود به گروه شما و یا اشتراک مطالب های گروه شما بین دوستان خود هستن.

پرکردن همه ی قسمت ها Fields:

اولین و مهمترین کاری که باید شما در گروهتان انجام دهید ، منظور اطلاعات و مشخصات کاربران هست، این چیزی هست که واقعا گروه شما را موفق میکند ، و گروه شما به یک گروه حرفه ای تبدیل میشود. شمار تلفن-شماره کاربری-امضا و متن دلخواه – وب سایت شخصی – تصویر آواتار – و… این کار باعث آشنایی بیشتر با کاربران میشود و شما میتوانید از کاربرانتان بخواهید که تمام قسمت ها و فیلد ها را پر کنن.

استفاده درست دستور زبان ، تلفظ ، و املا Correct Grammar :

punctuation

یکی دیگر از قسمت های مهم گروه که باعث رشد و بهتر شدن مطالب در گروه شما میشود ، که میتونید در چند دقیقه تنظیمات را  درست کنید و باعث افزودن امکانات بیشتر به کاربران میشود. امکانات به این شکل هست : نشان دادن درست کلمه املایی ، نسخه قابل چاب صفحه گروه ، و ویرایش صفحه شخصی کاربران و اطلاع صفحه ویرایش شده به شما هست.

آسان و بهتر شدن جستجو ، کلمات کلیدی Easier Search:

برای تکمیل و بهتر شدن جستوجو در گروه و همچنین موتور های جستوجو و آسانتر شدن جستوجو از کلمات کلیدی استفاده کنید ، این کار باعث دقیق تر و کامل تر شدن متن شما میشود و به راحتی میتوان هر کسی متن مورد نیاز خود را پیدا کند. و در نتیجه باعث افزایش بازدید و عضویت کاربران دز گروه شما میشود.

استفاده از صفحه پروفایل Profile:

استفاده از صفحه پروفایل یا همان صفحه مشخصات کاربری ، این صفحه اولین صفحه کاربران هست و برای گذاشتن مشخصات و اطلاعات اختیاری کاربران فیس بوک و گروه شما استفاده میشود ، با این کار باعث تبادل اطلاعات اجتماعی بین کاربران میشوید.

دوستان Friends:

make-friends

پیدا کردن و انتخاب دوستان ، با این عمل میتوانید  دوستان خود را در لیست دوستان بگذارید و از آن طریق به پروفایل آنها و یا فرستادن نامه به آنها به صورت راحت تر باشید ، شما هم میتوانید اطلاعات خود را به عنوان مدیر بگذارید و امکان ارسال دعوت نامه وجود دارد و میتوانید به دوستان خود دعوت به دوستی بفرستید و در لیست دوستان خود بگذارید.

ارسال مطلب جدید:

participate

با این امکان میتوانید کاربران را تشویق به اشتراک گذاری و پست مطالب با امکان مدیریت کنید.این عمل باعث رقابت بین کاربران و در نتیجه قدرت گرفتن گروه شما میشود.

ارسال پیام Messages:

post-pictures

این یک امکان مدیریتی خیلی خوب هست که میتونید به تمام اعضای گروه به صورت خصوصی یا کلی پیام بفرستید و اخبار ، اعلامیه های گروهتان را به اعضاء اطلاع دهید ، ویا حتی فرستادن پیام اعضا به شما که میتونه کمک خوبی برای شما باشد و بهتر بر اوضاع گروه تان مدیریت کنید.

درکل تمام امکانات حاضر و آماده هست و تنها کار شما استفاده صحیح و اطلاعات در مورد این امکانات هست که به طور عالی بتوانید یک گروه خوب داشته باشید.

منبع: mashable.com