شرکت مایکروسافت روز دوشنبه مورخ 16 جولای سال جاری نسخه رسمی آزمایشی بسته نرم افزاری آفیس 2013 را عرضه کرد . این بسته که با نام آفیس 15 شناخته میشود دارای قابلیت های جدیدی همچون سازگاری با سیستم عامل جدید این شرکت یعنی ویندوز 8 میباشد . همچنین قابلیت هایی برای سازگاری با دستگاه هایی با صفحه نمایش لمسی در این نسخه در نظر گرفته شده است . این نسخه تا زمانی که نسخه نهایی آفیس 2013 به صورت رسمی عرضه شود ، رایگان خواهد بود .

این نسخه دارای نصاب آنلاین ( Online Installer ) میباشد . البته استفاده از نصاب آنلاین برای کسانی مناسب است که از سرعت اینترنت بالایی برخوردار باشند . برای کاربرانی که از اینترنت کم سرعت استفاده میکنند استفاده از نصاب آفلاین بهتر است . بنابراین در پایان این مطلب لینک دانلود آفیس 2013 برای ویندوزهای 32 و 64 بیتی قرار گرفته است .

بر خلاف نصب آنلاین ، نصب به صورت آفلاین دارای محدودیت های زیر میباشد :

1- شما نمی توانید به صورت همزمان از آفیس 2007 یا 2010 و نسخه 2013 استفاده کنید . ابتدا باید نسخه های قبلی آفیس را حذف کرده و سپس اقدام به نصب نسخه جدید کنید .

2- عدم پشتیبانی از قابلیت Fast Streaming

3- نصب آفیس با استفاده از این روش نیازمند کلید فعال سازی میباشد که باید آن را از وبسایت مایکروسافت دریافت کنید . روش انجام این کار در ادامه درج شده است :

* ابتدا به وبسایت TechNet Evalution Center رفته و صفحه را پایین آورده تا به لینک Download the .msi package now برسید . پس از کلیک بر روی این لینک به صفحه بعدی خواهید رفت .

* اکنون یک فرم در مقابل شما قرار میگیرد که باید آن را پر کنید .

* در صفحه بعدی کلید فعال سازی برای شما نمایش داده خواهد شد . البته لینک دانلود نسخه 32 و 64 بیتی متناسب با زبان مورد نظر شما قرار میگیرد .

البته توصیه میشود که نسخه 32 بیتی آفیس را دانلود کنید . به دلیل اینکه این نسخه سازگاری بیشتری با افزونه های موجود دارد .

لینک دانلود آفیس 2013 نسخه 32 بیتی

لینک دانلود آفیس 2013 نسخه 64 بیتی

منبع