معمولاً برای مدیریت لیست کارها باید فقط از یک دستگاه استفاده کرد، مثلاً اگر شما یک تلفن آندرویدی داشته باشید و با آیپد کار کنید شما مجبورید که از دو برنامه مجزا برای این دو دیوایستان استفاده کنید، چون هر برنامه‌ای بر روی سیستم عامل های جداگانه های نصب می‌شود؛ اما امروز می‌خواهیم یک خبر خوب به شما بدهیم که یک نرم افزاری ایجاد شده است که بر روی همه سیستم‌عامل‌ها کار می‌کند (حتی بر روی مرورگر گوکل گروم هم نصب می‌شود).

خوب، نرم‌افزار Any.DO به صورت رایگان ایجاد شده است و هیچ محدودیتی ندارد و مثل نرم افزارهای دیگر خریدنی هم نیست. این نرم‌افزار با یک طراحی ساده و بدون پارازیت (مثل آگهی) است و همین سادگی باعث جذابیتش شده  و توانایی همگام سازی با کلیه سیستم‌عامل ها را دارد.

 

شروع کار با Any.DO

در مرحله اول باید Any.DO مناسب دیوایس خود را دانلود کنید این نرم‌افزار برای IOS، آندروید و حتی گوگل کروم در دسترس است.
از طریق ایمیل یا اکانت فیس بوک می‌توانید لاگین کنید. ثبت نام کردن برای همگام سازی داده‌ها در بقیه دستگاه‌های مورد استفاده‌ تان لازم است.

ما در مورد تنظیماتش به روی آیفون برای شما توضیحاتی می‌دهیم اما تنظیمات بروی اندرویید متفاوت است.

1. اضافه کردن آیتم ها


برای اضافه کردن یک کار به لیست در بالای صفحه اصلی تایپ کنید، در هنگام تایپ کلمات کلیدی را به شما پیشنهاد می‌دهد و حتی در بعضی مواقع کلمه را کامل می‌کند، مثلاً شما کلمه شستشو را تایپ می‌کنید و نرم‌افزار به شما پیشنهاد چیزهایی مانند شستشوی ظروف، لباس، ماشین و … را نشان می‌دهد.

ضمناً به صورت صوتی هم می‌توانید آیتم خود را اضافه کنید با کلیک کردن برروی آیکون میکروفن این کار امکان‌پذیر است. این ویژگی برای زمانی که کار دارید خیلی عالی است چون که می‌توانید به صورت صوتی آیتمی را اضافه کنید.

ضمناً کار تشخیص صدا جهت تایپ صحیح کلمه ها کاملاً دقیق است.

2. سازماندهی آیتم ها


Any.DO سازمان‌یافته است و به شما کمک می‌کند که لیست کارهایتان را براساس شخصی و یا کار و یا حتی براساس تاریخ مثلاً امروز فردا این هفته یا بعداً (هر زمان) دسته بندی کنید.

به طور پیش‌فرض وظایف جدید به پوشه شخصی می‌رود. با کلیک بر روی پوشه‌ها می‌توان پوشه جدید ایجاد و یا اینکه طبقه بندی ها را عوض کرد و یا اینکه تاریخ جدید به آن بدهیم. البته در اندروید برای ایجاد پوشه جدید باید به قسمت پوشه ها در قسمت تنظیمات برویم.

دسترسی سریع


اگر در لیست تان کلماتی مثل تماس تلفنی و یا ایمیل داشته باشید جلوی اسم آن شخص آیکون آماده دارد و سریع شما را به لیست تماس و یا ارسال ایمیل می‌برد.

اگر شما بیشتر از یک مخاطب در دفترچه تماستان به این نام داشته باشید می‌توانید گزینه تماس را انتخاب کنید و به آسانی ارتباط برقرار کنید.

3. حذف آیتم


برای حذف یک کار تکمیل شده می‌توانید یک ضربه از چپ به راست روی آن بکشید و برای برگشت هم می‌توان به طور برعکس عمل کرد. برای حذف کارهای تکمیل شده روی دکمه ضربدر ضربه بزنید و یا اینکه دستگاه را بلرزانید، حال کارهای انجام شده از لیست حذف می‌شود.

کارهای حذف شده را همواره در منوی تنظیمات می‌توانید ببینید و یا آنکه دوباره آن‌ها را به لیست برگردانید.

4. تنظیم یادآوری


انجام برنامه بدون یادآوری که بی‌معنی است. در Any.DO شما می‌توانید با فشار دادن آیکون زنگ موقعی که آیتمی را ایجاد می‌کنید زنگ هشدار را برای آیتم ایجاد کنید که می‌توان زمان و تاریخ داد و حتی می‌توان برای یادآوری مجموعه زمانی ایجاد کرد مثلاً هر ۵ دقیقه یا ۱۰، 30، 60 و … .

موارد دیگر

در قسمت تنظیمات هم گزینه ای وجود دارد که تنظیم کارها را برای شما آسانتر می‌کند و حتی در دسته بندی منحصر به فرد به شما کمک می‌کند.

در حالت افقی، می توانید تمام دسته ها و وظایف خود را در یک صفحه مشاهده کنید. بعد از آن می‌توانید با  کشیدن و رها کردن کار ها، آن ها را از یک پوشه به پوشه دیگر انتقال دهید و یا تاریخ آن را تغییر بدهید. در این لحظه شما به تقویم آیفونتان هم دسترسی دارید و می‌توانید رویدادهایی که در زمان‌های دیگر اتفاق افتاده یا می افتد را از یک مجموعه دیگر با تغییر تاریخ آن ها به اینجا انتقال دهید. شما حتی می توانید به تقویم آیفون برای بررسی زمان بقیه رویدادها دسترسی داشته باشید.

Any.DO و سینک (همگام) شدن با کروم


یکی از مهمترین نقش‌های Any.DO دسترسی به لیست مدیریت کارها بدون توجه به نوع دستگاهی که با آن وصل می‌شویم است.

ثبت نام با حساب کاربری به شما این اجازه را می‌دهد که لیست کارهایتان را بر روی هر دستگاهی حتی با مرورگر کروم نیز ببینید.
اینترفیس یا رابط کاربری این نرم‌افزار شبیه به برنامه‌های گوشی های هوشمند است که به زنگ و سوت متصل است. وقتی که شما یک کار را انجام می‌دهید فقط بر روی قسمت سمت چپ آن کلیک لمس کرده و سپس علامت تیک آن روشن می‌شود.

وقتی که جیملتان را در کروم باز می‌کنید اکستنشنی به عنوان یادآوری به آن اضافه می‌شود که در آن می‌توانید فهرست کارهای روزانه خود را ببینید.

این کار برای افرادی که از ایمیلشان زیاد استفاده می‌کنند کاربردی است و باعث دسترسی سریع می‌شود.

نتیجه


فکر بزرگ پشت سر Any.Do این به همه چیز فکر کرده است مثل فراهم کردن نور پس زمینه و پوسته مناسب شب.

این‌ها همه در  Any.DO است یک برنامه بزرگ با طراحی ساده و قابلیت همگام سازی با  IOS، آندروید و حتی گوگل کروم.
مطمئن باشید با این نرم‌افزار هیچ وظیفه مهمی را از دست نمی‌دهید.

نظر شما چیست؟ آیا بهتر نیست بقیه برنامه ها را فراموش کنیم و از این برنامه قدرتمند و پرکاربرد استفاده کنیم؟ منتظر نظرات گرمتان هستیم

منبع: HongKiat