پیش گفتاری از بازی Inversion

پیش گفتاری از بازی Inversion
 • 1390/10/19
 • ميثاق جراحي
 • 5

اگرچه بازی Inversion یک سال پیش اعلام شد، ولی ما اولین نگاه توسعه یافته به این بازی را با توجه به آخرین پش نمایش از آن آغاز می کنیم و شاید بهانه ی  این کار نزدیک شدن روز ها به انتشار این اثر سوم شخص است.

 

 Inversion یک شوتر سوم شخص است  که در آن تمرکز اصلی بر روی گرانش و چگونگی  رفتار با آن و در نهایت گیم پلی بازی  خواهد بود.  از آنجایی که اینیکی از  نیروهای طبیعت است و از جمله بخش های  جدایی ناپذیر از تجربه گیم پلی بازی به حساب می آید، باید صبور باشید تا مطمئن شوید  این امر تا چقدر روی حال موتور و  فیزیک بازی تاثیر می گذارد.

 بنابراین  بهره گیری از موتور گرافیکی قدرتمند  Havok   برای ایجاد یک محیط فیزیکی جدید و قابل تخریب ، بهترین انتخاب سازنده گان برای بازی “وارون” است.

 این موتور  در حال حاضر در برخی از بازی ها به عنوان وسیله ای  مخرب برای محیط مورداستفاده قرار می گیرد و در نشان دادن یک تخریب ساختاری، مناسب است.  نیازی به گفتن نیست، قطعا تولید شدن برخی از لحظات چشمگیر توسط این موتور  در بسیاری از بازی ها، دیده شده است. همانند : Dark Soul

نسخه ی نمایشی بازی، با یک تیم از سربازان که به شهر  بازگشته اند شروع می شود. این افراد  توسط یک نیروی ناشناخته ی عجیب که  تاخت و تاز می کند و  به طور همزمان برخی از ناهنجاریهای گرانشی عجیب و غریب در آن پدیدار می شود و نتیجه ی آن جز ناامنی و آشوب چیز دیگری نیست، تحت  تاثیر قرار می گیرند.

در پایان، این تیم خاص از سربازان در حال تلاش برای پیدا کردن آنچه که در این مکان شهری در جریان است از هم جدا می شوند از طرفی، رهبرشان  با انگیزه های نهان برای پیدا کردن دختره گم شده اش سرنوشت جدیدی را برای خود و تیمش رقم می زند و مسیری انحرافی از داستان را ایجاد می کند که با مسیر اصلی بازی در تعامل است.

در بازی  برخی از سلاح های زیبا و بی رحمانه  به یک دندان تیز مسلح هستند  بازیکنان می تواند پشت اشیاء  و اجسام مخفی شوند و تحت پوشش قرار گیرند. دقیقا مشابه  کسانی  هستند که می توان در بازی  حماسی Gears of warsیافت.


از طرفی شخصیت های اصلی بازی  به دستگاه های جاذبه ای مجهز اند که در پشتشان قرار دارد. آنها می توانند توسط این دستگاه به بلند کردن و دستکاری اشیاء مختلف بپردازند و تغییری اساسی  در محیط زیست. پیرامون خود ایجاد کنند. تنها دلیل هر گونه مقایسه مستقیم بین این بازی با عنوان های مشابه، استفاده های مختلف از نیروی جاذبه ای است که وجود دارد. این یکی از ویژگی های اصلی گیم پلی است و چیزی که در بازی های دیگر نمی توان یافت.

  این امر می تواند  باعث حرکات اجسام بوسیله باطل کردن نیروی جاذبه شود. علاوه بر قابلیت گرانشی، شما می توانید همانند  سری بایوشاک، نیرو های مختلف را داشته باشید و آنها را سمت دشمنان پرتاب کنید. از دیگر ویژگی های بازی “وارون”  که خود را از سایرین متمایز کرده، پرتاب کردن دشمنان از پشت پوشش با استفاده از قدرت جاذبه است. این امر باعث می شود آنها را برای چند ثانیه ی کوتاه  به هوا پرتاب کنید  و توسط سلاح های دور زن همانند پمپ شناور، آنها را هدف قرار دهید.

یکی دیگر از مهارت های مفید گرانشی  که وجود دارد و به شما کمک می کند، موج ضربه نامیده می شود. این قابلیت  با کشته شدن دشمنان به صورت آنی و به صورت موجی فراگیر همراه است.

گرفتن موج شوک از دیگر قدرت های گرانشی است که شما می توانید استفاده کنید. البته این قابلیت ها بسته به مهارت شما در استفاده از آنها دارد و به طور بالقوه، شی درگیر، که  در واحد گرانش به خود می گیرد، قوی تر از حمله تخلیه می کند.

بازیکن  می تواند با استفاده از مهارت های گرانشی کل در طول بازی از نابودی کمتر جلوگیری  کند و از شکست دشمنان در مد ساده تر بهره ببرد، مانند یک مصالحه منطقی به نظر می رسد.. جالب توجه است ، مهارت جاذبه ای دیگری نیز وجود دارد که در این پیش نمایش به ما نشان داده نشده است اما (آنها را پس از اننشار بازی  خواهید دید).

از دیگر عناصر موجود در پیش نمایش بازی، این طور به نظر می رسد که دشمنان خود،  به مهارت های مشابه، آگاه و مجهز هستند، از جمله قابلیت هایی که دشمنان به آن  دسترسی دارند،  شناور شدن آنها  از پشت پوشش به سمت زمین توسط نیرو ی جاذبه و حاصل آن حمله ی سریع و غیر قابل پیش بینی است.

در  نسخه ی  دموی  بازی ” وارون”، به  هوش مصنوعی باز ی هم نگاهی مختصر کردیم.رفتار های زمانی که همه از این اشیاء و توانایی های گرانشی سرچشمه می گیرد، همواره در حال تغییر و عکس العمل های مناسب در مواقع مختلف بودند.

در اصل ، هوش مصنوعی در یک راه هوشمند رفتار می کند، به رسمیت شناختن این امر هنگامی که  دشمن در پشت پوشش قرار دارد و شما پوشش را برداشته و  به سادگی آن را با آتش سلاح  نابود. می کنید، دیدنی است.

 چیز های زیاد دیگری  نیز در بخش های بعد از دمو وجود داشت. در واقع، در یک نقطه ، شما می توانید کنترل minigun را به دست گرفته  و شروع به شلیک کردن به  دشمنان و یا  نقاط ساختاری از یک ساختمان مجاور کنید  تا باعث  خراب شدن آن بر روی سر دشمنان شود. ریزش ساختمان و فیزیک دیدنی توسط موتور بازی قابل تحسین است.


دیگر لحظات به یاد ماندنی از نسخه ی نمایشی وارون،  شامل سقوط یک ساختمان عظیم در پس زمینه است که نه تنها باعث یک موج گرانشی می شود، بلکه باعث ناهنجاریهای گرانشی نیز می شود و در آن لحظه شما می توانید در دو طرف ساختمان حرکت کنید و هم زمان مبارزه با دشمنان را در شرایط گرانشی خاص،تجربه کنید

بخش شبکه ای بازی هنوز کامل نشده  است و نمی توان تا انتشار نسخه ی نهایی بازی نتیجه ای را اعلام داشت. این بازی توسط شرکت Namco و Saber در ماه ثانویه  سال میلادی جدید(2012) برای پلاتفرم های PS3,Xbox و PC منتشر می شود.

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 5 دیدگاه
 1. باعرض احترام برای بار دهم
  جناب من هزینه تبدیل وبلاگ به سایت را ۵روز پیش بحساب اقای
  بابائی واریز کردم وچندبارشماره تلفن گذاشتم ولی دریغ از یک تماس اقایان خواهشمندم چنانچه درتوانایی شما نیست
  وجه برگردانید۰۹۱۹۹۳۹۲۵۵۰برزگر
  ۰۲۱۳۳۷۷۲۱۳۴

  1. http://en.wikipedia.org/wiki/Inversion_(video_game)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *