پیش بینی های سال ۲۰۱۵ کنسول PS4

پیش بینی های سال ۲۰۱۵ کنسول PS4
  • 1393/10/7
  • نادر عظیمی
  • 2

کنسول PS4 برای سال ۲۰۱۵ بازیهای متعددی دارد که اکثرشان موردانتظارند. عناوینی همچون Uncharted 4, Until Dawn, The Order: 1886 و سورپرایزهای بیشتر برای میلیونها طرفدار این کنسول نسل هشتم سونی. ما در اینجا برخی از پیش بینی های سال ۲۰۱۵ کنسول PS4 را به ترتیب با شما آشنا می کنیم.

۱- انتشار بازی The Last Guardian 

TheLastGuardian-720x450

سال ۲۰۱۵ ششمین سالی است که از معرفی بازی The Last Guardian توسط استودیو Team Ico در E3 2009 می گذرد. این بازی هنوز که هنوز است در دست ساخت بوده و هیچ اطلاعاتی از آن جز اینکه گفته می شود در دست توسعه است منتشر نمی گردد. بسیاری امیدوارند اواخر سال ۲۰۱۵ این عنوان موردانتظار برای PS4 انتشاریابد تا این طلسم شش ساله بشکند و طرفداران از اجرای بازی لذت ببرند. استودیو Team Ico بازی در ابتدا انحصاری PS3 اعلام کرد اما ممکن است پلتفرم بازی با طولانی شدن زمان توسعه به PS4 تغییر کرده باشد.

۲- انتشار نسخه Uncharted HD Collection

Uncharted-movie-in-the-works-720x405

در بازار داغ عرضه عناوین بازسازی شده برای PS4 و XBOX ONE جای خالی نسخه بازی سازی شده سه گانه عنوان Uncharted استودیو ناتی داگ سخت احساس می شود. سه گانه ای که انتظار می رود با کیفیت ۱۰۸۰p برروی PS4 اجرا شود. اگر نسخه Uncharted HD Collection یا همان سه گانه بازسازی شده Uncharted برای PS4 منتشر شود قطعا با استقبال بسیار طرفداران روبه رو می گردد. باتوجه به این که Uncharted HD Collection در سال ۲۰۱۴ عرضه نشد سال ۲۰۱۵ بهترین زمان انتشار آن با وجود عرضه Uncharted 4 است. با عرضه دو نسخه Uncharted 4 و Uncharted HD Collection در سال ۲۰۱۵ میزان فروش این فرنچایز بسیار بیشتر خواهد شد.

۳- انتشار Uncharted 4 در ماه دسامبر

uncharted-4-ps4-4-720x405

شرکت سونی و استودیو ناتی داگ تاکنون پس از معرفی بازی Uncharted 4 تاریخ انتشار بازی را معین نکردند و سال ۲۰۱۵ را برای انتشار انتخاب نمودند. دسامبر ۲۰۱۵ ماه آرامی از نظر عرضه بازیهای بزرگ است و باتوجه به پرطرفدار بودن عنوان Uncharted 4 احتمال می رود سونی این ماه را برای انتشار بازی انتخاب کند تا در این ماه آرام فروش بسیار Uncharted 4 را سرسام آور نماید.

۴- معرفی Titanfall 2

Titanfall

نسخه اول عنوان شوتر آنلاین Titanfall در ماه مارس برای PC و XBOX ONE عرضه شد. استودیو Respawn Entertainment سازنده این عنوان در نظر دارد نسخه دوم را انحصار پلتفرمی باتوجه به انحصاری بودن نسخه اول برای XBOX و PC نکند. بنابراین احتمال انتشار Titanfall 2 برای PS4 بسیار بالاست. آقای وینس زامپالا مدیرعامل استودیو Respawn Entertainment اخیرا طی مصاحبه ای با سایت گیم اینفورمر اعلام کرد سال ۲۰۱۵ برای آنها بسیار آرام خواهد بود اما با این حساب ممکن است Respawn Entertainment به معرفی Titanfall 2 بپردازد.

۵- شکسته شدن سکوت Sony Bend 

Syphon-Filter-720x540

استودیو Sony Bend همانند استودیو Team Ico مدت زمان بسیاری است به عرضه بازی نپرداخته است. آخرین عنوان این استودیو به سال ۲۰۱۲ برای انتشار بازی Uncharted: Fight for Fortune برای PS VITA باز می گردد. مدتی است که شایعه شده این استودیو برروی پروژه ای اعلام نشده که احتمال می رود Syphon Filter 4 باشد مشغول به کار است. بنابراین انتظار می رود در سال ۲۰۱۵ این استودیو سکوت خود را پس از چند سال عدم انتشار عنوانی بشکند و به معرفی بازی جدید خود که ممکن است در سال ۲۰۱۶ عرضه شود بپردازد.

۶-معرفی Ip جدید Quantic Dream 

4897800942_ec6e39e1f3_z-640x426

استودیو موفق و صاحبانم Quantic Dream شاید در سال ۲۰۱۵ بازی جدیدی منتشر نکنند اما ممکن است در E3 2015 عنوان جدیدشان را رونمایی کنند. آخرین بازی این استودیو Beyond: Two Souls انحصاری PS3 بوده که در سال ۲۰۱۳ منتشر شد و در این بین اگر بازی جدید در سال ۲۰۱۶ عرضه شود، استودیو Quantic Dream سه سال فرصت مناسب جهت ساخت عنوانی موفق و جذاب را داشته است. آقای دیوید کیج موسس استودیو فرانسوی Quantic Dream کارنامه درخشانی با ساخت عناوین موفقی همچون Heavy Rain،Beyond: Two Souls و برخی دیگر داشته است. بنابراین انتظار می رود در E3 2015 نیز این مرد خلاق به روی صحنه برود و یک سخنرانی بزرگی ارائه دهد.

شما درباره سال ۲۰۱۵ و اتفاقاتی که برای PS4 می افتد چه فکری می کنید؟

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 2 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *