متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

محافظت کیسه ی هوایی از راکبان موتور

12345 (بدون نظر)
Loading...
0

دانشمندان آلمان با کمک خارپشت توانستند نوعی کیسه ی هوایی به اسم i Gen در《کنفرانس فناوری پوشیدنی مونیخ》ارائه دهند که محافظ مناسبی برای اسکی بازان، موتورسواران و دوچرخه سواران می باشد.

کیسه های هوایی از حسگر های ویژه ای برخورداراند که می توانند تصادف راشناسایی و ظرف چند میلی ثانیه متورم شوند تا از استخوان ها و اندام حیاتی فوقانی محافظت نمایند.

علاوه بر آن، دانشمندان آلمانی توانسته اند با همین قابلیت محافظت نوعی لباس ارائه دهند که دارای ۲۰ کیسه ی هوای منفرد وشامل نیتروژن برای حفاظت از شکم، سینه، سر و اندام های پایینی بدن می باشد و با بهره گیری از توانایی خارپشت می تواند مانند توپ، گوله شود و از اندام های بدن محافظت کند.

i Gel مانند کیسه های هوایی دیگر از سیستم (MEMS) وحسگر های هوشمند برخوردار است که می تواند در شناسایی نیروهای برخورد و متورم شدن خودکار به دور کاربر مفید باشد.

درحال حاضر، دانشمندان به بررسی استفاده از رادار و سیستم  فراصوت برای مجهز کردن لباس به حس کردن تصادف  زود هنگام می پردازند. درست مثل خودرو سازان که برای شناسایی تصادف از این حسگر ها استفاده می کنند.

i Gen هنوز یک ماده ی خام است و برای تبدیل شدن به یک محصول، راه زیادی در پیش دارد.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دانشمندان آلمان با کمک خارپشت توانستند نوعی کیسه ی هوایی به اسم i Gen در《کنفرانس فناوری پوشیدنی مونیخ》ارائه دهند که محافظ مناسبی برای اسکی بازان، موتورسواران و […]