کاربران Google Photos از مرز ۱۰۰ میلیون نفر گذشتند

کاربران Google Photos از مرز ۱۰۰ میلیون نفر گذشتند
  • 1394/7/30
  • مجید جعفری
  • 0

Google PhotosGoogle-Photos-icon-logo برنامه اختصاصی اشتراک تصویر گوگل است که در عمر کمتر از نصف سال خود توانسته از مرز ۱۰۰ میلیون کاربر فعال در هر ماه عبور کند. اپ Google Photos برای هر دو سیستم عامل IOS و Android منتشر شده و حتی از طریق وب نیز می توان به آن دسترسی داشت. گفتنی است این برنامه را شرکت +Google در ماه May منتشر کرد. می توان گفت سادگی و در عین حال داشتن تمام ویژگی های اپ های مشابه مانند DropBox، Flicker و iCloud دلایل اصلی پیشرفت سریع این برنامه هستند.

شاید در نگاه اول رسیدن به مرز ۱۰۰ میلیون کاربر فعال برای اپلیکیشنی که غول دنیای تکنولوژی یعنی گوگل پشت آن ایستاده کار آسانی به نظر برسد اما در واقع این چنین نیست. برای مثال Instagram که برنامه اشتراک گذاری اختصاصی فیس بوک است در سال ۲۰۱۰ توانست در بازه زمانی ۲ سال و نیم به چنین آماری دست پیدا کند. Pinterest و Twitter نیز پس از ۵ سال توانستند این رکورد را بزنند. باید گفت در دنیای اپلیکیشن ها، کمتر کسی حاضر است خود را به سرعت با جدیدترین برنامه های شبکه های اجتماعی وفق دهد و این یکی دیگر از سختی های راه Google Photos برای رسیدن به این جایگاه بوده است.

گوگل اطلاعات جالبی نیز در مورد Google Photos منتشر کرده است. برای مثال به لطف قابلیت Auto-upload این برنامه تا به این لحظه ۳٫۷۲۰ ترابایت در مصرف حافظه کاربران صرفه جویی کرده است.

منبع: theverge

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *