مشاهده تعداد کاراکترهای یک متن در اینترنت به کمک FireFox

مشاهده تعداد کاراکترهای یک متن در اینترنت به کمک FireFox
  • 1395/8/11
  • زهرا معبودی
  • 0

اغلب مفیدترین ابزارها ساده‌ترین آن‌ها هستند. Characters Counter یک افزونه‌ی فایرفاکس است که تعداد کاراکترهای متن انتخابی شما را نشان می‌دهد. شمارشگرهای کلمات معمولاً بخش‌هایی از یک پردازشگر متن هستند که نمونه‌های آن در MS Word یا Google Docs موجود است. از آن‌جایی که افراد معمولاً می‌خواهند به میزان مشخصی مطلب بنویسند، باید تعداد کلمات را بدانند. همین مسئله از منظر تعداد کاراکتر در پست‌های آنلاین هم اهمیت دارد.

Characters Counter را نصب کرده و یک سایت باز کنید. متن موردنظر خود را انتخاب نموده و بر روی آن کلیک راست کنید. در انتهای منو عبارت Characters: را می‌بینید که در مقابل آن هم تعداد کاراکترها مشخص است.

محاسبه شمار کلمات یک متن

از آن‌جایی که در بعضی از شبکه‌های اجتماعی تعداد کاراکترها محدود شده، اندازه‌گیری آن مهم است. توئیتر یکی از معروف‌ترین شبکه‌های اجتماعی در این زمینه است که در کنار Linkedln برای پست‌های خود محدودیت کاراکتری تعریف کرده است.

اگر زمانی خواستید از یک شبکه‌ی اجتماعی که محدودیت چندانی ندارد، به یک شبکه‌ی اجتماعی که در این زمینه سخت‌گیر است مطلب جابجا کنید، استفاده از این ابزار می‌تواند بسیار کاربردی باشد.

سوای از بحث شبکه‌های اجتماعی، این ابزار در موارد دیگری هم استفاده دارد. مثلاً بسیاری از فرم‌های آنلاین محدودیت کاراکتری دارند، اما در هیچ جای این فرم‌ها تعداد کاراکترهای وارد شده به طور واضح مشخص نمی‌شود. اگر Characters Counter را در نظر نگیریم، برای شمارش تعداد کاراکترها باید از یک اپلیکیشن شخص ثالث دیگر استفاده کنید، که این مسئله برای خیلی‌ها دلپذیر نیست.

محاسبه شمار کلمات یک متن

این افزونه همان طور که از نام آن پیداست فقط برای شمردن تعداد کاراکترها طراحی شده و حتی تعداد کلمات را هم نشان نمی‌دهد، ولی در واقع همین خصیصه یکی از چیزهایی است که باعث افزایش کاربرد و محبوبیت این ابزار می‌گردد.

Characters Counter را در فایرفاکس خود نصب کنید

نظر شما در مورد این اپلیکیشن فایرفاکسی چیست؟ آیا ابزار مطمئن تری برای این مورد می شناسید؟ اگر تا کنون در این باره تجربه ای مفید داشته اید آن را با ما و دیگر کاربران گویا آی تی در میان بگذارید و ابزارهای مفید را به آن ها معرفی کنید. همچنین همین حالا با اشتراک این مطلب روی شبکه های اجتماعی، در توسعه اطلاعات عمومی بکوشید.

منبع: addictivetips

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *