امروز در تاریخ 14 مهر 1390 و یا در واقع 6 اکتبر 2011 شاهد یکی از بزرگترین و غم انگیز ترین رویدادهای دنیای تکنولوژی هستیم. استیو جابز (Steve Jobs) رئیس هیئت مدیر و مدیر عامل سابق شرکت بزرگ Apple در بامداد امروز دار فانی را وداع گفت و دوست داران تکنولوژی را در غمی بزرگ فرو برد. در واقع استیو جابز در سن 56 سالگی در ساعاتی پیش درگذشت و همین مسئله باعث ایجاد اندوه فراوانی برای تمامی دوست داران او شده است. بر طبق گفته های خبرگزاری ها، استیو جابز در کنار اعضاء خانواده خود با آرامش درگذشت و ما را ترک کرد. هم اکنون دیگر باید با بنیان گذار سیب گاز زده خداحافظی کنیم؛ چون دیگر او و نوآوری های فوق العاده اش را نخواهیم دید.

به دلیل این خبر بزرگ، صفحه شخصی استیو جابز در سایت اپل مطلب زیر را بیان کرده است :

Apple has lost a visionary and creative genius, and the world has lost an amazing human being. Those of us who has been fortunate enough to know and work with Steve has lost a dear friend and an inspiring mentor. Steve leaves behind a company that only he could have built, and his spirit will forever be the foundation of Apple.

 

اپل یک نابغه و خلاقی رویایی را از دست داده است و جهان نیز نیز دچار از دست دادن یک انسان بزرگ و شگفت انگیز شده است. تمامی ما و افرادی که این شانس را داشته اند که با استیو کار کنند و او را بشناسند، یک دوست بسیار عزیز و همچنین یک مربی الهام بخش را از دست داده اند. زندگی استیو جابز در شرکتی بود که فقط خود او میتوانست ایجادش کند و روح او برای همیشه به در موسس اپل خواهد ماند.

شاید شما هم با شنیدن این خبر بسیار متاثر شده باشید… مرگ استیو جابز فقط 2 روز پس کنفرانس شاهکار جدید اپل یعنی iPhone 4S اتفاق افتاد و استیو نتوانست فروش محصول جدید شرکتش را ببیند. شاید اگر استیو جابز نبود هیچ مینی کامپیوتری شکل نمیگرفت و هیچ کدام از ما شانس داشتن یک گوشی فوق العاده مثل iPhone و یا یک کامپیوتر فوق العاده مثل کامپیوترهای Mac‏ (MacBook، iMac، MacBook Pro، Mac Pro، MacBook Air)  را نداشتیم. اگر استیو نبود هیچ وقت هیچ مکینتاش و هیچ سیب گاز زده ای به وجود نمی آمد… مطمئنا تفکر به داشتن یه زندگی گجتی بدون اندیشیدن به محصولات اپل غیر ممکن است.

اگر استیو جابز را نشناسید، شاید بگویید فردی شیک پوش با لباس هایی مجلل و همچنین فردی مغرور است؛ ولی اگر اندکی درباره او جستجو کنید، خواهید دانست که او یکی از بهترین های فناوری و فردی ساده پوس و بسیار ساده و البته زیبا اندیش است. فردی که ابتدای پیدایش اپل تا کنون در بیشتر کنفرانس های اپل فقط با لباس همیشگی خود یعنی هم پیرهن مشکلی و شلوار جین آبی ظاهر شده است. قدرتی که استیو در به دست گرفتن کنفرانس و ارتباط برقرار کردن با کاربران دارد را در هیچ کسی نمیتوان پیدا کرد. البته بزرگترین قدرت استیو جابز افکار و ایده های نو بود و در واقع او را میتوان سلطان نوآوری نامید.

به عنوان یکی از کابران اپل و یکی از عاشقان استیو جابز، از شنیدن این خبر بسیار متاثر هستم و امیدوارم دیگر شاهد اتفاق افتادن چنین حوادث غم باری نباشیم…