در پی هک شدن سونی-پیکچر و درز کردن بخشی از اطلاعات فوق سری این شرکت،در تازه ترین اتفاقات رخ داده در ارتباط با این موضوع ، رهبر کره شمالی در سخنانی بی سابقه اظهار نظر بسیار عجیب و دور از ذهنی را در رابطه با اتفاقات اخیر کرد.

طی هفته های گذشته که  سونی-پیکچرز  مورد حمله سایبری توسط عده ای ناشناس قرار گرفته و هک شد، بسیاری از اطلاعات این شرکت که شامل 4 فیلم اکران نشده و تعدادی سناریوی فیلم های در حال تهیه و اسناد داخلی در مورد طرح های اینده این شرکت به بیرون درز کرد و در فضای مجازی به واسطه انتشار در برخی از سایت ها و شبکه های اجتماعی بخش شد.

براساس گزارشات رسیده از سونی در پی اتفاقات اخیر این شرکت دچار خسارات مالی بسیار زیادی شد به طوری که در برابر درخواست هکرها راهی جز تسلیم شدن نداشت. براساس خواسته های حمله کنندگان به سونی ، در پی اقدامی بی سابقه این شرکت نمایش یکی از فیلم هایش به نام کمدی مصاحبه را متوقف نمود .لازم به توضیح است در این فیلم که از طرف شرکت سونی در حال اکران بود رهبر کره شمالی کشته میشود.

برخی از سازمانهای امنینی و اطلاعاتی نقش کره شمالی را در این حمله ها بی تاثیر نداسته و بسیاری از آنها کره شمالی را مقصر اصلی این حمله ها می دانند.

طی سخنانی که از طرف ریس جمهور امریکا باراک اوباما بیان شد این نوع اقدامات را محکوم و آن را نوعی حمله و اعلان جنگ تلقی نمونده اند و اعلام داشتند که به زودی عامل اصلی این حمله ها مشخص خواهد شد.پیشتر سازمان FBI اعلام نموده بود که کره شمالی در این گونه حمله ها هیچ گونه نقشی نداشته و این کشور از نظر دانش جهانی در سطحی نمی باشد که بتواند چنین شرکت های بزرگی را هک کند.

کره شمالی نیز پس از این اتفاقات به طور کاملا رسمی اعلام نمود که کشور ما در این حمله ها هیچ نقشی نداشته ولی از این بابت که هکرها توانسته اند جلوی اکران فیلم کمدی مصاحبه را بگیرند خیلی خوشحال هستیم.

20140720104632585

حال با توجه با این اینکه کره شمالی از طرف امریکا مورد اتهام قرار گرفته این کشور در پاسخ به این گونه اتهامات به طور رسمی اعلام کرد که ما آماده منفجر کردن کاخ سفید در هر زمان هستیم و به امریکا اعلام میکنیم که کره شمالی و مردمش همیشه آماده جنگ به شکل سایبری و نظامی در هر نقطه ای از جهان با امریکا هستند.

حال با اظهار نظر این دو رهبر باید منتظر عواقب بعدی در آینده بود.