متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

AMD پردازنده ای با ۱۶ هسته برای سرور ها می سازد

12345 (بدون نظر)
Loading...
45

amd_magny-cours_cpu

شرکت Advanced Micro Devices از ساخت تراشه جدید خود برای سرورها با از ۱۶ هسته خبر داده است که بر این اساس، تراشه تعداد هسته‌های این محصول نسبت به نسخه کنونی آن تا ۴ برابر افزایش خواهد یافت.

شرکت AMD طی کنفرانس مطبوعاتی که از طریق اینترنت پخش می‌شد اعلام کرد، این تراشه که هم‌اکنون با نام Interlagos شناخته می‌شود و پردازنده آن بین ۱۲ تا ۱۶ عدد هسته خواهد داشت، سال ۲۰۱۱ به بازار عرضه می‌شود.

گفته می‌شود که فناوری به کار رفته در Interlagos بر اساس تراشه ۱۲ هسته‌ای Magny-Cours که قرار است شرکت AMD آن را در سه ماهه نخست ۲۰۱۰ وارد بازار کند، تولید شده است.

افزایش تعداد هسته‌های پردازنده روشی است که شرکت AMD آن را برای افزایش قابلیت اجرایی تراشه خود و همچنین کاهش مصرف انرژی در آن به کار می‌برد.
علاوه بر این، افزودن تعداد بیشتری هسته فعالیت‌های خارجی سرور را بیشتر فشرده می‌کند که این مسئله باعث می‌شود تا یک سرور به تعداد کمتری پایگاه داده نیاز داشته باشد.
به گفته پت پاتلا(Pat Patla) مدیر مرکز پلتفورم سرور در شرکت AMD،‌ این جریان باعث خواهد شد تا نیاز برای خرید سخت‌افزارهای جدید و همچنین هزینه‌های مربوط به تامین انرژی کاهش یابد.

تراشه‌های ۱۶ هسته‌ای با ۲ تا ۴ سوکت برای سرورها عرضه می‌شوند و بر این اساس،‌ در بیشترین حالت ممکن یک سرور می‌تواند ۶۴ هسته در آن واحد داشته باشد.
این محصول بخشی از سری تراشه‌های Opteron 6000 محسوب می‌شود که به گفته AMD، احتمالا قرار است که آنها در سرورهای پایگاه‌های داده مورد استفاده قرار گیرند
تصویری که در بالا می بینید مربوط به پردازنده ی ۱۲ هسته ای شرکت AMD است

منبع:xbitlabs.com

ترجمه بیست بیت

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
۱ دیدگاه
  1. سام می‌گوید

    یعنی چی با دو تا چهار سوکت؟
    ممنون از مطلب

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شرکت Advanced Micro Devices از ساخت تراشه جديد خود براي سرورها با از 16 هسته خبر داده است که بر اين اساس، تراشه تعداد هسته‌هاي اين