متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

stive Jobs با تمام قوا به سمت دنیای بازی های قابل حمل می شتابد

12345 (بدون نظر)
Loading...
72

به گفته فیل شیلر از شرکت اپل برای نسخه قابل حمل  SONY(PSP) تنها ۶۰۷ بازی نوشته شده است ولی همین رقم در مورد Nintendo(DS)  ۳۸۶۰ بوده ولی Apple(iPhone) رقم ۲۱۱۷۸ بوده که تنوع بسیار زیاد و قیمت پایین و حتی مجانی آن نیز بر محبوبیت و درآمد شرکت اپل افزوده است.

the-new-droid-phone-a-motorola-inc-and-verizon-wireless

اپل  در تابستان امسال نسل جدید iPhone  و iPod خود را معرفیکرد که علاوه بر پردازنده سریع تر دارای سیستم عامل نسل سوم Macintosh  نیز هستند بدین معنی که می توان برروی iPhone  و iPod بازی های جدی تری نیز نصب و اجرا کرد.

ولی این آخر ماجرا نبود و  این زنگ خطری برای  Nintendo(DS)  بود. جول سنتو دومینگو از pcmag می گوید:

iPhone  و iPod از نظر امکانات و توانایی از DS و PSP پیش افتاده اند و فقط یک گام دیگر تا ابر قدرت مطلق شدن Apple باقی مانده است که آن راحت تر شدن کار با این پلت فرم هاست.

sony-psp-3000-gaming

نکته جالب اینجاست که تمام آن ۲۱۰۰۰ بازی نوشته شده برای iPhone  و iPod بر روی نسخه های قدیمی تر این سخت افزار ها نیز کار می کنند و این بدان معنا می تواند باشد که بازی های جدید تر هنوز در راه باشند.

این در حالی است که اولین قربانی ایده های جدید DS  ممکن است خود او باشد زیرا دستگاه جدید Nintendo  هم بزرگتر و هم گران قیمت تر است.این همان ترفندی است که Stive Jobs  به کار میبرد ولی انگار که این حقه فقط مخصوص Apple است.

جالب تر این که علاوه بر شرکت Apple و برانامه نویسانی که زیر نظر این شرکت فعالیت می کنند ده ها شرکت دیگر نیز بوجود آمده که فقط برای iPhone  و iPod برنامه می نویسند.

و اما SONY  نیز به فکر تولید بازی های mini  افتاده که هم حجم کمتر و هم قیمت ارزان تری دارند.

اما شرکت های کوچک تری هم هستند که به تولید دستگاه های کوچک تری نیز می پردازند مانند wiz  که بر پابه             Linux  کار می کند و برنامه های آن open source  هستند و هنوز جایی برای پیشرفت دارند.

ولی چیزی که همه را به وحشت می اندازد از سوی گوگل و پلت فرم android 2  به نام Droid است.

NINTENDO NINTENDO DS(TM) SYSTEMS

Droid که از همین حالا به بازار آمده کنترل هایی دارد که حتی iPhone و iPod را نیز ندارند علاوه بر این ها Droid بر روی خود به طور رایگان سیستم ره یاب سخن گو نیز دارد که می تواند خطر بزرگی برای GPS  باشد. این طور که به نظر می رسد اگر Google  ارایه کند می تواند صنعت دنیای بازی را دگر گون کند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
2 دیدگاه
  1. ئ.ن می‌گوید

    بیسواد استیو رو اینجوری مینوسیند steve

    1. ITTeach می‌گوید

      ممنون بابت راهنمایی و غلط املایی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به گفته فيل شيلر از شركت اپل براي نسخه قابل حمل SONY(PSP) تنها 607 بازي نوشته