متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

پراقبال‌ترین نام دامنه اینترنتی کدام است؟

12345 (بدون نظر)
Loading...
54

هنگامی که مساله نام‌های دامنه سطح بالای عمومی در میان باشد، برخی از کشورها خوش‌شانس‌تر از سایرین هستند.

register_domain
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران به‌عنوان مثال جزیره اقیانوس اطلس تووالو نام دامنه tv. دارد که برای رسانه‌های تصویری ایده‌آل است یا نام دامنه to. تونگا که سایت‌هایی مانند go.to و how.to از آن استفاده کرده‌اند.اما شاید خوش‌اقبال‌ترین نام متعلق به مونته نگرو باشد.

این کشور پس از جدایی از کشور صربستان در سال ۲۰۰۶ نام دامنه me. را به دست آورد که دامنه عالی برای نسل رسانه اجتماعی به شمار می‌رود.بیش از ۳۲۰ هزار نام از زمانی که این نام دامنه در سال ۲۰۰۸ آغاز به فعالیت کرد، به ثبت رسیده که آن را به نخستین نام دامنه سطح بالایی تبدیل کرده که در شروع فعالیت فروش سریعی داشته است.این نام دامنه کوتاه، شخصی و محبوب است و بیش از قبل برای دامنه‌های فراخوان‌دهنده مانند notify.me مورد استفاده قرار می‌گیرد.

محبوبیت این نام دامنه تا اندازه‌ای مربوط به تطبیق‌پذیری آن در زبان‌های مختلف است، زیرا کلمه me معنی مشابهی در شماری از زبان‌ها دارد.حتی پیش از آغاز فعالیت نام دامنه مونته نگرو ثبت‌کننده آن با سیل تقاضا روبه‌رو بود و در مرحله اول ثبت این نام دامنه که تنها تقاضاهای دارندگان نام‌های تجاری پذیرفته می‌شد، شرکت‌هایی مانند مایکروسافت و سامسونگ برای ثبت نام me. خود شتاب داشتند.مردم این کشور در مرحله دوم اجازه ثبت این نام دامنه را یافتند در حالی که در مرحله سوم که از ۱۷ ماه ژوئیه ۲۰۰۸ آغاز شد، ثبت این نام دامنه برای کاربران در سراسر جهان آزاد شد و در روز نخست ۵۰ هزار ثبت از آن انجام گرفت.

منبع : itiran.com

دامنه tv.

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران به‌عنوان مثال جزيره اقيانوس اطلس تووالو نام دامنه tv. دارد كه براي رسانه‌هاي تصويري ايده‌آل است يا نام