فیس بوک و ارائه گزینه جدید در روش پرداخت

  • 1389/2/25
  • محمدرضا ارجمندی
  • 4

ماه گذشته، فیس بوک گزینه جدید برای پرداخت پول توسط کاربران برای تعداد انگشت شماری از شرکت های بازی ساز را امتحان کرد : این گزینه در واقع راهی به سوی رواج کسب پول مجازی در سایت،یعنی Facebook Credits است. هم اکنون، فیس بوک در حال گسترش این  شیوه است. امروز صبح که بر روی  ‘Get More Credits’  کلیک کردم متوجه شدم یک گزینه جدید به نام “Earn for free by shopping” در بالای صفحه برنامه های فیس بوک به من نشان داده شد. با انتخاب این گزینه به شما 38 پیشنهاد مختلف  که شیوه های مختلف شرکت  TrialPay هست نشان داده خواهد شد.

به عبارت دیگر ، فیس بوک دیگر آزمایش خود در این زمینه را محدود به بازی نکرده است. فیس بوک تایید کرده  که در حال حاضر اجرای این تست را به تمامی پیشنهادات(Offers) خود گسترش می دهد ، اگر چه در حال حاضر تنها این تست ها بر روی برخی از حساب های کاربران به نمایش در می اید.

پیشنهادات به کاربران اجازه می دهد تا به کسب پول مجازی پرداخته و آن را برای خدمات یا کالاهایی خرج کنند بدون آنکه به طور مستقیم پولی بپردازند  برای مثال ، شما برای ثبت نام در Netflix  می توانید 220 امتیاز فیس بوک(Facebook Credits) را کسب کنید و یا برای ثبت نام در آخرین نسخه Groupon  85 امتیاز می گیرید و هر دوی آنها ثابت کرده اند که  در میان توسعه دهندگان  برنامه ها بسیار محبوب هستند.

اما پیشنهادات نیز موضوع حساس برای فیس بوک به شمار می رود. فیس بوک در حال حاضر تازه وارد این عرصه شده ، در حالی که پیشنهادات از مدت ها پیش از طریق مجموعه ای از اشخاص ثالث در دسترس  بودند، و برخی از آنها پیشنهادات وسوسه انگیزی برای کاربران اما از منابع نه چندان قابل اعتماد بودند.و زمانی بالاخره این مشکلات به حد خود رسید. از آن زمان بودکه فیس بوک  و شرکت های معتبر وارد شدند تا کنترل این بازار را در اختیار بگیرند.

در این بازار سود زیادی وجود دارد و فیس بوک به این دلیل نتوانسته پیشنهادات را به طور کامل حذف کند ، به همین دلیل است که شرکت در حال همکاری با TrialPay و Peanut Labs که از برندهای تجاری معتبری هستند برای ترویج این روش توسط فیس بوک به شکل رسمی ،  و تحریم دیگر توسعه دهندگان غیر رسمی می باشد.

منبع: techcrunch

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 4 دیدگاه
    1. سلام بله عزيز ميتونيد با وي‌پي‌ان وارد بشيد اگه خواستيد ا مبلغ 2000 تومان ماهيانه ميتونم براتون تهيه كنم… .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *