شرکت مایکروسافت، لایو اسپیسز را با جایگزینی وردپرس از رده خارج می کند

  • 1389/7/7
  • ITTeach
  • 3

شرکت­های مایکروسافت و وردپرس دات کام (WordPress.com) اعلام کرده­اند که وردپرس (WordPress)، جای ویندوز لایو اسپیسز (Windows Live Spaces) را به عنوان پلتفرم پیش­فرض وبلاگ­نویسی برای ویندوز لایو (Windows Live) خواهد گرفت.

Microsoft dumps Live Spaces for WordPress

شرکت مایکروسافت در یک مطلب ارسال شده در وبلاگ (blog post) اظهار داشت: “به جای سرمایه­گذاری ویندوز لایو (Windows Live) در یک سرویس رقابتی وبلاگ­نویسی، به این نتیجه رسیدیم که بهترین کاری که برای مشتریان خود می­توانیم انجام دهیم، ارائه­ی یک راهکار فوق­العاده برای وبلاگ­نویسی از طریق وردپرس دات کام (WordPress.com) می­باشد.”

این شرکت همچنین اعلام داشت که ” وردپرس (WordPress) بیش از 8.5 درصد از وب را در اختیار خود داشته، در بیش از 26 میلیون سایت مورد استفاده قرار گرفته، و وردپرس دات کام (WordPress.com) نیز هر ماه بیش از 250 میلیون بازدیدکننده دارد.” شرکت وردپرس (WordPress) نیز در مطلب ارسالی وبلاگ خود بیان کرد که این حرکت مایکروسافت، “نشانگر این است که وردپرس دات کام (WordPress.com) تا چه اندازه قدرتمند شده است”.

این همکاری به مشتریان ویندوز لایو اسپیسز (Windows Live Spaces) اجازه خواهد داد تا به وردپرس دات کام (WordPress.com) ارتقا یابند و به کاربران وردپرس (WordPress) این امکان را می­دهد تا در مورد مطالب ارسالی وبلاگ (blog posts)، از طریق مسنجر (Messenger) به دوستان خود اطلاع­رسانی کنند.

در حال حاضر 30 میلیون نفر از پلتفرم وبلاگ­نویسی ویندوز لایو اسپیسز (Windows Live Spaces) متعلق به مایکروسافت استفاده می­کنند. مایکروسافت اعلام کرد که این کاربران می­توانند پست­های وبلاگ (blog posts)، اظهار نظرها و عکس­های خود را به وردپرس (WordPress) منتقل کرده و URLهای قدیمی در سیستم اسپیسز (Spaces) را با وبلاگ جدید خود بازسازی کنند. این اقدام، جدیدترین خدمت شرکت مایکروسافت است که به کاربران اجازه خواهد داد تا از طریق پلتفرم­های مایکروسافت، به دیگر سرویس­ها نیز دسترسی داشته باشند، یا به طور ساده، سرویس­های نامحبوب مایکروسافت را با سرویس­های معادلی که استفاده وسیع­تری دارند، جایگزین می­کند.

اخیراً مایکروسافت، سایت به اشتراک­گذاری ویدئویی خود یعنی سوپباکس (Soapbox) را پایان داد، که به منزله­ی پذیرش پیروزی یوتیوب (YouTube) تلقی می­شود، و در حال حاضر نیز به نرم­افزار ویندوز لایو مووی میکر (Windows Live Movie Maker) اجازه می­دهد تا به فیس بوک (Facebook) یا یوتیوب (YouTube) مطلب ارسال کند. همچنین نرم­افزار ویندوز لایو فوتو گلری (Windows Live Photo Gallery) افراد را قادر می­سازد تا مانند ویندوز لایو (Windows Live)، عکس­ها را مستقیماً در فیس بوک (Facebook) و فلیکر (Flickr)  به اشتراک گذارند. دفعه­ی بعدی که کاربران به صفحه شخصی اسپیسز (Spaces) خود مراجعه کنند، با یک پیغام یادآوری روبه­رو خواهند شد که از آن­ها در مورد به­روزشدن و ارتقا به وردپرس دات کام (WordPress.com) سؤال می­کند. آن دسته از کاربران که تمایلی به تغییر وضعیت به وردپرس (WordPress) ندارند، امکان دانلود وبلاگ خود بر روی کامپیوتر شخصی (PC)، حذف وبلاگ اسپیسز (Spaces) و یا به­تأخیراندازی ارتقا برای شش ماه آینده را خواهند داشت.

مایکروسافت اعلام کرد آن دسته از افرادی که از امروز شروع به وبلاگ­نویسی می­کنند، به وردپرس دات کام (WordPress.com) هدایت خواهند شد و مجموعه نرم­افزاری ویندوز لایو اسنشالز 2011 (Windows Live Essentials 2011) نیز از وردپرس (WordPress) به عنوان راهکار پیش­فرض وبلاگ­نویسی خود بهره خواهد گرفت.

این تصمیم در کنفرانس تک کرانچ دیسراپت (Techcrunch Disrupt) در سان فرانسیسکو به اطلاع عموم رسید که در آن تونی اشنایدر (Toni Schneider)، مدیر عامل شرکت وردپرس میکر اتوماتیک (WordPress-maker Automatic) اظهار داشت که “این یک مزیت منحصربه­فرد خدمات وب به شمار می­رود که در آن فرد قادر خواهد بود تا از یک مبنای کاربری گذر کرده و همچنان ارتباط با آن­ها را حفظ کرده باشد”.

منبع: telegraph.co.uk

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 3 دیدگاه
  1. مطلب بسیار جالبی بود. با سپاس از وقتی که برای تهیه ی گزارش صرف کرده اید
    لطفا اشتباهات تایپی اصلاح شود

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *