سرگرمی روز جمعه : خانه اشباح!

  • 1389/8/28
  • محمدرضا ارجمندی
  • 3


یک بار جمعه شده و بار دیگر وقت آن رسیده که در حالی که خانه بیکار نشسته ایم یک تفریح و سرگرمی برای خود درست کنیم. این هفته شما در نقش یک شبح بامزه ظاهر می شوید که کاری ندارد جز  ترساندن مردم برای بیرون انداختن آنان از خانه اش!

معرفی بازی Haunt the House

هدف بازی این است که تمامی سی نفر افراد وارد شده به خانه ای متروکه که در  واقع محل زندگی شما به عنوان یک شبح هست را بترسانید تا پا به فرار گذارند و بار دیگر  آرامش و سکوتی را که هر شبحی نیازمند داشتنش است را به خانه خود بیاورید!

توصیه می کنیم برای اولین بار که بازی می کنید مقدمه ای بازی را skip نکنید. چرا که به شما نشان می دهد چگونه در خانه حرکت کرده و خود را در قالب اشیاء مختلف خانه متبلور کنید تا بتوانید همه تلاش خود را برای فراری دادن انسان های مزاحم به عمل آورید! برای انجام این بازی شما فقط نیاز به استفاده از کلیدهای معروف جهتی (و یا W, A, S, D) و کلید space روی کیبرد دارید.

شما بازی را از اتاق خواب مخفی / پنهان خود واقع در طبقه بالای خانه شروع می کنید. در گوشه بالا سمت چپ پنجره بازی، یک کنتور عددی تعبیه شده که به شما در دانستن تعداد انسان های مزاحم باقی مانده در خانه خود کمک می کند. در پایین پنجره هم ” شبح سنجی” شما نمایش داده شده است… به عبارت دیگر این وسیله نشانگر جو و  فضای  موجود در خانه و سطح از رعب و وحشت است که شما می توانید به وجود اورید.

هنگامی که شما شروع به  حرکت در فضای خانه کردید، متوجه می شوید که هنگامی که به اندازه کافی به لوازم خانه نزدیک می شوید انها دچار نوعی”درخشش و تلالو” می شوند که حاکی از آمادگی آن اشیا برای تبلور شما در آنها است! برای این منظور با زدن کلید space خود را درون هر یک از اشیا متبلور می کنید و سپس با استفاده از کلیدهای جهتی و حرکت دادن اشیا کارتان این است که مردم بیچاره درون خانه را تا سر حد مرگ بترسانید!

توجه : در برخی شرایط برخی  از انسان ها به یک تاکتیک ترساندن خاص واکنش نشان نمی دهند ، بنابراین  در مورد این افراد جسور باید آمادگی امتحان روش های ترس اور  دیگری بر روی آنها را داشته باشید.

تبلور در بعضی از لوازم موجود در خانه برای ترساندن مردم بسیاری سرگرم کننده و خنده دار است! همیشه به “شبح سنج” پایین توجه کنید… شبح کوچک قصه ما به مرور با ترساندن مردم قوی تر می شود.

به عنوان مثال  با قوی تر شدن شبح شما می توانید ببینید که پس از ترک کردن شبح ما از محلی، لوستر آنجا هنوز هم نوسان می کند و بعضی اوقات حتی کنترل بشقاب های تزئینی و قاب های روی دیوار را بدست بگیرید.

یا بیرون آوردن یک اژدهای مار گونه از در کابینت حمام آنها را واقعا فراری می دهد!

«میز ناهار خوری پرنده» یک ترفند کلاسیک دیگر برای ترساندن ملت است….

کم کم به جایی می رسیم که با یک نگاه به کنتور می فهمیم تقریبا هر مزاحمی که در خانه بوده تا حالا فرار را بر قرار ترجیح داده و کار دیگر تمام است…

آه… و صلح و آرامش یک بار دیگر به خانه ام بازگشته!

هنگامی که شما با فراری دادن هر 30 نفر  بازی را به اتمام می رسانید مطابق معمول فیلم های ترسناک خواهید دید که دورنمایی از خانه به نمایش در امده و تابلو معروف «برای فروش» (For Sale) جلویش نصب شده و امار و ارقامی از افراد فرار کرده و افرادی که احتمالا از ترس زیاد سنکوب کرده اند به همراه زمان به اتمام رساندن بازی و رنکینگ حرفه ای بودن شما به همراه امکان به اشتراک گذاری بازی در شبکه های اجتماعی فیس بوک و توییتر به نمایش در می آید. توجه داشته باشید که هدف این شبح فراری دادن مردم است بنابراین ترساندن بیش از حد مردم که سبب مرگ آنان گردد به امتیاز شما لطمه می زند و امتیاز منفی به حساب می آید… همچنین بدان معنی است که پس از مرگ این افراد شما دوستان شبح جدیدی پیدا کرده و جایتان در منزل تنگ شده است!!

این بازی هیجان انگیز و بامزه را از دست ندهید….

بازی Haunt the House

منبع: howtogeek

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 3 دیدگاه
    1. این اسکرین شات منبع بوده نه مال من!
      حالا شما که خودت خیلی حرفه ای و کار کشته هستی چه رنکینگی داری؟ هان؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *