سرگرمی روز جمعه : طوفان برفی!

  • 1389/10/10
  • محمدرضا ارجمندی
  • 2


چه بخواهید از تعطیلات آخر هفته خود برای سرگرمی بهره بگیرید و یا به دلیل مسائل کاری باید روز جمعه نیز در محل کار حاضر باشید، برای شما یک بازی جدید داریم که کمک می کند آدینه سرگرم کننده تری پیش رو داشته باشید. این هفته در بازی مذکور برف تازه و سنگینی بر زمین نشسته، و سر شما برای پاکسازی مسیر ها و پارکینگ های اختصاصی  از برف حسابی شلوغ است!

معرفی بازی Snow Storm

هدف اصلی بازی این است که درصد از پیش تعیین شده ای از برف بر زمین نشسته در هر پارکینگ منطقه ای که به شما اختصاص داده شده را پاکسازی و در کناری توده کنید. هر چه بیشتر در بازی در مراحل جلو می روید ، بیشتر و بیشتر نیاز به فکر کردن و طرح یک استراتژی برای روند پاکسازی پارکینگ ها از برف دارید.(بازی فکری)

دستورالعمل های انجام بازی ساده هستند. از دکمه های جهتی صفحه کلید برای حرکت دادن ماشین برف روب به جهات مختلف استفاده می کنید با استفاده از متر سنجش در گوشه سمت راست بالای محیط بازی بر پیشرفت کار خود در پارکینگ نظارت دارید.

در زیر مرحله اول بازی را ملاحظه می کنید. در گوشه بالا سمت چپ شما شماره مرحله و درصدی از سطح پارکینگ را که نیاز به پاکسازی توسط شما دارد مشاهده می کنید. شما می توانید میزان پیشرفت خود برای کامل کردن مرحله را در گوشه سمت راست بالا ببینید و اگر تمایل/ نیاز داشتید با کلیک کردن بر روی دکمه علامت سؤال مرحله مورد نظر را از نو آغاز کنید.

نکته: پاکسازی برف در نوارهای کنار فنس ها سبب باقی ماندن توده برف در امتداد حصار می شود و مهم نیست چند بار برای پاکسازی ان مناطق تلاش می کنید (بر اساس تجارب ما در انجام بازی این را ه شما گفتیم پس پاکسازی وسط پارکینگ بهتر است )

کار ، کار ، کار. هنگامی که شما به درصد مشخص شده هر  پارکینگ رسیدید یا از ان درصد تجاوز کردید یک آیکون فنجان قهوه در گوشه سمت راست بالا ظاهر می شود. وقت استراحت است! شما می توانید یکی از این دو کار را انتخاب کنید: یا تا جایی که امکان دارد  پارکینگ را از برف پاکسازی کنید و یا با کلیک بر روی آیکون فنجان قهوه به مرحله بعدی که یک پارکینگ گرفتار شده در برف دیگر است حرکت کنید.

به نظر می رسد با رسیدن به عدد 80 ٪ پارکینگ مرحله اول به خوبی پاکسازی شده، نه؟

هنگامی که شما به پارکینگ دوم می روید متوجه خواهید شد درصد اضافی جدیدی متفاوت با مرحله اول در گوشه سمت چپ ظاهر می شود. این عدد درصد تجمعی همه پارکینگ هایی است که در مراحل قبلی و قبل از مرحله کنونی با موفقیت پاک سازی شده اند. پس می بینیم انجام کمی کار بیشتر از کار خواسته شده (اضافه کاری) قطعا سبب بهبود نمره کلی شما و بالا رفتن امتیاز می گردد. همچنین شما در محیط پارکینگ دوم با موارد اضافی جدید مانند این مخروط های ایمنی مواجه می شوید… آنها به عنوان یک مانع در مقابل حرکت برف به جلو عمل کرده و مانع از توده کردن برف در فضاهای پشت خود می شوند. (سطح دشواری بازی با وجود این موانع مرحله به مرحله افزایش می یابد)

خب، به هدف این مرحله نیز رسیدیم، اما چرا با کمی کار بیشتر امتیاز خود را بالاتر نبریم؟

شما هنوز هم می توانید از مناطق شامل مخروط ایمنی استفاده موثر کنید… فقط کافیست توده برف جمع شده کنار هر یک مخروط ها را با هدایت برف روی زمین به توده ها بزرگتر نمایید. همچنین ممکن است مواقعی حتی مجبور به انباشتن توده برف در بخش هایی از سطح پارکینگ به دلیل نبودن فضای کافی برای توده کردن برف باشید.

توجه : شما می توانید توده های کوچک برف پیاده رو را با بزرگتر ها ترکیب کنید تا فضای کناری بیشتری در اختیار داشته باشید.

به پارکینگ سوم رسیدیم!

این بازی جالب و سرگرم کننده که نوعی بازی استراتژی و نیازمند فکر و برنامه ریزی کردن هم است را از دست ندهید!

بازی طوفان برفی

منبع:howtogeek

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 2 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *