25 عکس دستکاری شده از یک عکاس+مصاحبه ای کوتاه

25 عکس دستکاری شده از یک عکاس+مصاحبه ای کوتاه
  • 1390/6/25
  • سعید امیرلو
  • 5

Ruadh Delon یکی از عکاسان مطرحی است که غیر از عکاسی توانایی خلق تصاویر مفهومی از عکسها را دارد.در واقع از ساده ترین عکس ها تصاویری با معانی عمیق و سرشار از جلوه های بصری ایجاد می کند.سایت PXLEYES مصاحبه ای کوتاه با این عکاس و طراح مطرح انجام داده که به همراه تصاویر دستکاری شده و بعضاٌ مفهومی این هنرمند تقدیم شما همراهان گویا آی تی می شود.

سلام آقای Delon ،به Pxleyes community خوش آمدید.لطفا چند کلمه ای در مورد خودتان بگویید؟

من در هلند و در نزدیکی شهرArnhem  زندگی می کنم و چهار فرزند دارم و به عنوان یک عکاس آزاد مشغول به کار هستم.من هیچ دوره آموزشی برای یادگیری عکاسی را طی نکرده ام اما از همان دوره جوانی عکاسی می کردم.درنهم نوامبر سال 69 متولد شدم و الان 41 ساله هستم.

در چه زمانی در این زمینه هنری شروع به فعالیت کردید؟

به نظر من واژه هنر چیزی نیست که بتوان آن را ایجاد کرد و این فقط بیننده یک اثر است که می تواند آن را به عنوان یک هنر ببینید.اما در جواب سوال شما من در اواخر سال 2007 یک دوربین مدل Pentax K10D خریداری کردم . در آن زمان دوربینی که در 125/1  ثانیه عکس بگیرد نبود .

کار های هنری شما بسار زیبا هستند شما یک عکاس هستید یا یک عکاس با توانایی دستکاری عکسها به صورت هنرمندانه؟

در واقع من یک عکاس هستم اگر دوربین یک وسیله ،برای دست یافتن به یک هدف خاص عکاسی در سریع ترین زمان ممکن است من به همین اندازه می توانم این مفهوم را طراحی کنم و واقعا از این کار لذت می برم.

آیا شما در کارهای خود از چیزی الهام می گیرید یا زاییده تخیلات شخصی تان است؟

برای مثال از کار های :Helnwein ،Greenberg ، David bowiT ،Tim burton ،Walken و Wermeer  و همین طور از فرزندانم الهام می گیرم! ویا از محیط اطرافم و آهنگهایی که گوش میدهم الهام می گیرم و بخشی هم زاییده تخیلاتم است.

از کدامیک از موارد بالا بیشتر الهام می گیرید؟

فزندانم.

اگر توصیه ای برای طراحان مبتدی PXL دارید بفرمایید؟

هیچ وقت بیش از حد از هنر دیگران و فیلتر ها و یا پلاگین های متعدد استفاده نکنید.قبل از عکسبرداری طراحی کنید.به نظر من نقاشی و طراحی پایه اصلی عکاسی است.

منبع

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 5 دیدگاه
  1. بنام خدا

    بهتر از این همه می تونستین بذارین . مثلا عکسهای سه بعدی که روی زمین طراحی شده . با این حال دستت درد نکه .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *