متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

پارک آسان‌تر خودرو و دسترسی به اینترنت توسط گوگل

12345 (بدون نظر)
Loading...
81

شرکت گوگل موفق به ثبت اختراع خود برای یک «نوار فرود» خودرو بدون راننده شد که از نشان‌هایی برای کمک به پارک بهتر خودرو و یک کد برای اتصال به اینترنت و دانلود اطلاعات لازم برخوردار است.

 این درخواست حق ثبت اختراع «انتقال یک خودرو حالت ترکیبی به حالت خود مختار» نام داشته که همچنین می‌تواند کاربری خودرو را از حالت رانندگی توسط انسان به حالت بدون راننده تغییر دهد.

این نوار فرود همچنین از یک بارکد دو بعدی کیو‌آر برخوردار بوده که خودرو را قادر به اتصال به اینترنت برای دسترسی به اطلاعاتی مانند سایر فضاهای در دسترس، مکان دقیق آن و جهت مرحله بعدی سفر می‌کند.

سال گذشته مشخص شد که گوگل به آزمایش خودروهای بدون راننده پرداخته و ثبت اختراع آنها در ماه مه انجام شده بود، اما جزئیات آن در هفته گذشته رونمایی شد.

خودروهای بدون راننده آئودی تی‌تی و تویوتا پریوس گوگل تا کنون، مسافت بسیاری را در آمریکا بطور آزمایشی رانده و مسافتهای زیادی را نیز به شکل خودکار رانندگی کرده‌اند.

دانشمندان بر این باورند که فناوری هوش مصنوعی می‌تواند سالانه تلفات ۱.۲ میلیونی جاده‌ای را در سراسر جهان به نصف برساند.

Z6MAG

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
۱ دیدگاه
  1. مهدی ملک زاده می‌گوید

    باید رو سیستم آلات راهنمایی رانندگی و گواهینامه تاثیر بزاره اگه همه گیر بشه..

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به نقل از ایسنا، شركت گوگل موفق به ثبت اختراع خود براي يك «نوار فرود» خودرو بدون راننده شد كه از نشان‌هايي براي كمك به پارك بهتر خودرو و يك كد براي اتصال به اينترنت و دانلود اطلاعات لازم برخوردار است.