متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

پارك آسان‌تر خودرو و دسترسي به اينترنت توسط گوگل

12345 (بدون نظر)
Loading...
1

شركت گوگل موفق به ثبت اختراع خود براي يك «نوار فرود» خودرو بدون راننده شد كه از نشان‌هايي براي كمك به پارك بهتر خودرو و يك كد براي اتصال به اينترنت و دانلود اطلاعات لازم برخوردار است.

 اين درخواست حق ثبت اختراع «انتقال يك خودرو حالت تركيبي به حالت خود مختار» نام داشته كه همچنين مي‌تواند كاربري خودرو را از حالت رانندگي توسط انسان به حالت بدون راننده تغيير دهد.

اين نوار فرود همچنين از يك باركد دو بعدي كيو‌آر برخوردار بوده كه خودرو را قادر به اتصال به اينترنت براي دسترسي به اطلاعاتي مانند ساير فضاهاي در دسترس، مكان دقيق آن و جهت مرحله بعدي سفر مي‌كند.

سال گذشته مشخص شد كه گوگل به آزمايش خودروهاي بدون راننده پرداخته و ثبت اختراع آنها در ماه مه انجام شده بود، اما جزئيات آن در هفته گذشته رونمايي شد.

خودروهاي بدون راننده آئودي تي‌تي و تويوتا پريوس گوگل تا كنون، مسافت بسياري را در آمريكا بطور آزمايشي رانده و مسافتهاي زيادي را نيز به شكل خودكار رانندگي كرده‌اند.

دانشمندان بر اين باورند كه فناوري هوش مصنوعي مي‌تواند سالانه تلفات 1.2 ميليوني جاده‌اي را در سراسر جهان به نصف برساند.

Z6MAG

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید
۱ دیدگاه
  1. مهدی ملک زاده می‌گوید

    باید رو سیستم آلات راهنمایی رانندگی و گواهینامه تاثیر بزاره اگه همه گیر بشه..

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به نقل از ایسنا، شركت گوگل موفق به ثبت اختراع خود براي يك «نوار فرود» خودرو بدون راننده شد كه از نشان‌هايي براي كمك به پارك بهتر خودرو و يك كد براي اتصال به اينترنت و دانلود اطلاعات لازم برخوردار است.