تعداد کاربران ChatON سامسونگ از مرز 100 میلیون گذشت

تعداد کاربران ChatON سامسونگ از مرز 100 میلیون گذشت
  • 1392/7/15
  • ITTeach
  • 0

ChatOn Logo

سامسونگ اعلام کرد که تعداد مشترکان سرویسChatONاین شرکت در سرتاسر جهان به 100 میلیون نفر رسیده است. این سرویس که اکتبر سال 2011 راه‌اندازی شده، در ماه مه 2013 حدود 50 میلیون نفر مشترک داشت، ولی در عرض چهار ماه اخیر به یکباره تعداد مشترکانش دو برابر شده و به 100 میلیون رسیده است. این رشد چشمگیرChatONرا می‌توان به حضور آن در بیشتر بازارهای بین‌المللی و پشتیبانی از تقریبا تمامی پلات‌فورم‌هایسیستم‌عامل‌ها نسبت داد. این سرویس تجربه‌ای منحصر به‌فرد به کاربرانی می‌دهد که از طریق کامپیوتر شخصی، تلفن‌های معمولی سامسونگ و تمامی سیستم‌عامل‌های گوشی‌های هوشمند مهم جهان از جمله آندروئید، iOS، بلک‌بری و ویندوز فون بهChatONدسترسی دارند. از آنجا که این سرویس از قابلیت چند صفحه‌ای نیز پشتیبانی می‌کند، کاربران به راحتی می‌توانند از طریق پنج ابزار مختلف و تنها با یک ID یا حساب کاربری سامسونگ به طور همزمان از این سرویس استفاده کنند.

یکی دیگر از عوامل موفقیتChatONاین است که این سرویس در دستگاه‌های مهمی چون گلکسی – که نخستین آنها گلکسی SIII بود- به صورت پیش‌فرضبارگذاریشده‌است.

برخی کشورها تاکنون استقبال بسیار خوبی از سرویسChatONداشته‌اند. به طور مثال، این سرویس در هند، چین و آمریکا با رشد چشمگیر و مداومی همراه است و البته این سرویس در میان کاربران اروپا و خاورمیانه نیز محبوبیت روزافزونی پیدا کرده است.

به طور کلی، این سرویس مکالمه ویدیویی به این منظور طراحی شده که کاربران سرتاسر جهان بتوانند به هر زبانی که هستند، با همدیگر ارتباط برقرار کنند. چنانچه این سرویس هم‌اکنون از 63 زبان در کشورهای مهم جهان پشتیبانی می‌کند. ChatOn هماهنگ با سامسونگ درایو طراحی شد تا بتواند نیازهای خاص بازارهای محلی مختلف جهان را برآورده کند. به طور مثال رشد بسیار چشمگیر این سرویس در هند به دلیل پشتیبانی از 10 لهجه و گویش محلی خاص است که البته قرار است تا پایان 2013 به 13 لهجه برسد. علاوه بر این، قابلیت‌های جانبی مثل Ramadan Aniconکه مخصوص ماه رمضان است، به میزان محبوبیت این سرویس در خاورمیانه کمک شایانی کرده است.

به طور کلی باید گفت که ChatON به دلیل قابلیت‌های رابط کاربری جالب‌اشبازخوردهای مثبتی داشته است؛ مثل قابلیت Drag & Dropفایل‌های مدیا روی صفحه چت که از ویژگی‌ چند پنجره‌ای بهره می‌برد. کاربران همچنین می‌توانند پیام‌هایی را که خودشان با دست و به وسیله S pen گلکسی نوت 3 نوشته‌اند، برای دوستانشان ارسال کنند.

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *