چرا ویندوزفون هنوز به حل مشکل خود نزدیک نشده است؟

چرا ویندوزفون هنوز به حل مشکل خود نزدیک نشده است؟
  • 1393/4/21
  • Jeff Mosawy
  • 1

بعد از آنکه دو سیستم‌عامل قدرتمند iOS و Android به میدان آمدند، مایکروسافت نیز به فکر افتاد که سیستم‌عامل قدیمی خود، یعنی ویندوز موبایل ۶.۵ را از میدان خارج سازد و با یک سیستم‌عامل قابل رقابت به میدان وارد شود؛ که نتیجه آن، عرضه نسخه ۸ از این سیستم‌عامل است که آن را ویندوز فون (Windows Phone) نامید.

اما مایکروسافت همراه با سیستم‌عامل خود، ویندوزفون، دارای مشکل بزرگی هستند! توسعه‌دهندگان نرم‌افزار نمی‌خواهند نرم‌افزارهای خود را برای ویندوزفون عرضه کنند مگر زمانی که کاربران این سیستم‌عامل افزایش یابد، از طرف دیگری، کاربران نیز نمی‌خواهند برای خرید تلفن‌های همراه هوشمند با سیستم‌عامل ویندوزفون هزینه‌ای کنند مگر زمانی که اپلیکیشین‌های مورد علاقه‌شان به این سیستم‌عامل اضافه شود. شاید پرداخت هزینه به توسعه‌دهندگان از جانب مایکروسافت برای عرضه نرم‌افزارهایشان به استور ویندوزفون کار مناسبی به‌نظر برسد، اما این کار کافی نیست، بلکه مایکروسافت باید کاری کند که سیستم‌عامل خود را در رده‌ی iOS و Android قرار دهد تا جزو انتخاب‌های نخستین توسعه‌دهندگان جهت عرضه‌ی نرم‌افزارهایشان باشد.

bgr-nokia-lumia-icon-3

WPCentral اخیراً به لیست ۲۵ اپلیکیشن برتر App Store مختص اپل مراجعه کرده و به این نتیجه رسیده است که تنها ۶ اپلیکیشن از این لیست برای ویندوزفون وجود دارد! WPCentral همچنین اعلام کرده است که از میان نرم‌افزارهای غایب در ویندوزفون نسبت به لیست ۲۵ اپلیکیشن برتر App Store، تعداد ۱۳ اپلیکیشن مربوط به بازی‌ها بوده است.

در کنار ۱۳ بازی‌ای که در ویندوزفون حضور ندارند، ۶ نرم‌افزار خیلی‌خیلی مهم و محبوب کاربران نیز برای این سیستم‌عامل هنوز عرضه نشده است؛ برای مثال، نرم‌افزارهای یوتیوب، نقشه گوگل، نرم‌افزار رسمی Fifa و … از جمله این نرم‌افزارها بوده است.

WPCentral همچنین اعلام کرده که اگر به لیست ۱۰۰ اپلیکیشن برتر App Store نگاهی بیندازیم، اوضاع خیلی بدتر خواهد شد، چرا که نرم‌افزارهای زیبا و مهم دیگری از دست کاربران خواهد رفت؛ همانند SoundCloud، Dropbox، Tinder و …

دیدگاه خود را وارد کنید
1 دیدگاه
  1. اگه کسی بخواد بین PC و گوشی همراهش تفاوتی نداشته باشه وین فون بهترین انتخاب هست.
    درسته ماکروسافت و نوکیا عقب افتادن اما دارن میرسن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *