تاخیر در به روز رسانی WhatsApp بخاطر یک تغییر بزرگ

تاخیر در به روز رسانی WhatsApp بخاطر یک تغییر بزرگ
 • 1393/8/8
 • زهرا معبودی
 • 4

همه ما کماکان برنامه WhatsApp  را یکبار هم که شده روی گوشی های اندرویدی مان نصب کرده ایم! البته WhatsApp  صرفا برای اندرویدی ها نیست اما عموم کاربران ایرانی از اندروید استفاده می کنند، این جمله را گفتیم تا شما اگر یک کاربر اندروید هستید، و تا کنون از WhatsApp  استفاده نکرده اید همین الان آن را روی گوشی یا تبلت خود نصب کنید!

تماس صوتی در whatsapp

همانطور که دیده اید بارها در طول چند ماه اخیر نرم افزار وزین WhatsApp  به روز رسانی شده است اما اخیرا خبری از به روز رسانی مشاهده نشد تا اینکه در روز های اخیر مدیر پروژه های WhatsApp  اعلام کرد که قصد یک به روز رسانی عالی برای واتس اپ دارد و به همین دلیل، پروسه به روز رسانی کمی با تاخیر صورت می پذیرد.

این شخصیت در مورد تغییرات WhatsApp  اعلام داشت که قصد این را دارند که سرویس تماس صوتی را به این برنامه بیفزایند. فراموش نکنید که برنامه مورد نظر در فصل دوم سال 2014 به عنوان بهترین برنامه پیام رسان معرفی شد و از این رو به روز رسانی هایی صورت گرفت تا کاربران راضی تر باشند. Jan Koum مدیر جدید واتس اپ است که در برنامه ای که این هفته برگزار شد ( کنفرانس Code/Mobile  ) گفت: تعدادی از برنامه نویسان و توسعه دهندگان حاذق این برنامه موانع اولیه برای ارائه این تغییر بر روی این برنامه را مرتفع ساخته اند و این تغییر اساسی برای فصل اول سال 2015 آماده خواهد شد. یکی از این موانع در واقع مشکل مواجه شدن با برخی گوشی هایی است که میکروفون ندارند و این برنامه باید به طور خود ساخته میکروفون و قابلیت استفاده از آن را فراهم کند تا به سرویس های خارج از نرم افزار وابسته نباشد و بتواند تحت هر شرایطی کارش را انجام دهد.

با توجه به اینکه WhatsApp به تازگی توسط فیس بوک خریداری شده است، این فرد در ادامه گفت، فکر نمی کند که واتس اپ بتواند با مسنجر فیس بوک رقابت داشته باشد و یکی از دلایل آن هم استفاده از تماس صوتی رایگان از طریق وای فای دانست. در ادامه از تفاوت های مسنجر فیس بوک و واتس اپ اعلام داشت که مسنجر فیس بوک برای کاربران موبایل و ویندوز ساخته و پرداخته شده است اما WhatsApp صرفا روی سرویس های همراه نظیر تبلت و گوشی ها کار می کند بنابراین نباید بین این دو مقایسه هایی صورت بپذیرد . البته در واتس اپ این امکان وجود دارد که برای هر مخاطب در آن پیام صوتی ایجاد کرد و آن را ارسال کرد و نباید از این قابلیت ویژه چشم پوشی کرد.

در دو به روز رسانی اخیر که برای این برنامه صورت گرفت در ابتدا شاهد این امر بودیم که عملکرد و سرعت عمل برنامه بیشتر شد، اما در به روز رسانی آخر، به whatsapp امکان تصویر برداری لحظه ای اضافه شد که در کنار کادر تایپ مطلب این ویژگی قرار داده شده است. با به روز رسانی این ویژگی در بسیاری از دستگاه ها می توان برنامه دوربین whatsapp را به طور جداگانه روی گوشی نصب شده و مشاهده کرد و برای هر نوع تصویر برداری خواه برای استفاده از whatsapp یا استفاده جداگانه از آن استفاده کرد. به نظر می رسد اگر به روز رسانی ساده ای هم در طول این مدت رخ دهد، صرفا عملکرد برنامه را مورد نظر قرار دهد و ویژگی ملموس و عینی جدیدی به آن نیفزاید! به هر حال باید منتظر بهار 2015 باشیم تا تجربه جدیدی با این برنامه خوش رنگ داشته باشیم.

 

 

دیدگاه خود را وارد کنید
تعداد دیدگاه ها : 4 دیدگاه
 1. اگر سرویس تماس صوتی روی واتس اپ اجرا بشه عالیه … واتس اپ واقعا عالیه …
  وبسایت خوبی دارید.
  موفق باشید

 2. منتظر• زمستان• ۲۰۱۵ البته! 🙂
  تغییر خیلی خوبیه برای واتس اپ. مرسی از مطلب

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *