مشخصات احتمالی Sony XPeria Z5

مشخصات احتمالی Sony XPeria Z5
  • 1394/2/10
  • علی رضاپور
  • 0

در ماه مارس امسال ، ۲۰۱۵ ، اسمارت فون XPeria Z4 منتشر شد که با استقبال خوبی روبرو شد. حال شایعات زیادی درباره ی نسخه ی جدید این اسمارت فون یعنی XPeria Z5 ایجاد شده است. با این وجود بسیار زود است که بخواهیم درباره ی Z5 صحبت کنیم و آن را بررسی کنیم اما می توانیم مشخصات آن را برایتان ذکر کنیم. در ادامه با گویا آی تی همراه شوید.

کارشناسان حوزه ی فناوری اطلاعات می توانند طبق ویژگی های Xperia Z4 ، مشخصات Z5 را هم پیش بینی کنند. این اسمارت فون دارای یک پردازنده ی چهار هسته ای Snapdragon 810 با ۳ گیگابایت RAM می باشد. صفحه نمایش آن ۲K بوده است. یکی از خصیصه های مهم Z4 باتری آن است که به سرعت شارژ می شود. حال طبق این ویژگی ها می توان مشخصات احتمالی Z5 را حدس زد.

 با وجود طراحی زیبایی که از XPeria Z4 شاهد بودیم، باید انتظار یک طراحی بسیار زیبا تر از Z5 را داشت. احتمال می رود که پرچم دار بعدی کمپانی سونی ، Sony XPeria Z5 ، دارای یک پردازنده ی هشت هسته ای Qualcomm 81X با فرکانس کاری ۳ گیگا هرتز و همچنین ۳ گیگابایت RAM باشد. یکی از مهم ترین ویژگی های این اسمارت فون که آن را رویایی کرده، صفحه نمایش ۵٫۵ اینچی ۴K است. برخی شایعات از وجود دوربین ۲۱ مگاپیکسلی و برخی دیگر از وجود دوربین ۲۷ مگاپیکسلی در این نسخه ی XPeria حکایت می کنند. از جمله مشخصات امنیتی آن می توان به حسگر اثر انگشت و اسکنر اشاره کرد.

Xperia-Z5

کارشناسان حدس می زنند که حافظه ی داخلی اسمارت فون یاد شده، ۱۲۸ گیگابایت باشد. جدیداً پرچم دار های کمپانی های مختلف در مقابل آب و ضربه و شوک الکتریکی مقاوم هستند پس اگر سونی بخواهد با بقیه رقابت کند، مجبور است این ویژگی ها را در پرچم دار بعدی خود به کار ببرد. یکی از خصیصه های اصلی گوشی های سونی از همان ابتدای کار، شارژ سریع باتری می باشد. تمرکز سونی روی باتری و سرعت شارژ آن در XPeria Z5 بسیار زیاد بوده است.

انتشار و رونمایی از پرچم دار بعدی سونی تقریباً در ماه های آگوست و یا سپتامبر ۲۰۱۵ اتفاق می افتد. هر لحظه ممکن است ویژگی جدیدی از این اسمارت فون در فضای مجازی منتشر شود پس منتظر اخبار بعدی گویا آی تی باشید.

[منبع: Xi Peria Z5]

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *