۲۵ درصد از تلفن های سال آینده به فناوری Force Touch مجهز خواهند شد

۲۵ درصد از تلفن های سال آینده به فناوری Force Touch مجهز خواهند شد
  • 1394/9/29
  • مجید جعفری
  • 0

۲۵-of-new-smartphones-launched-next-year-will-feature-a-Force-Touch-type-displayمطمئنا سال دیگر باید شاهد ورود تلفن های بیشتری مجهز به حس گر اثر انگشت به بازار باشیم. این در حالی است که تعداد تلفن های هوشمند مجهز به قابلیت Force Touch نیز روز به روز در حال افزایش است. بر اساس اطلاعاتی که از سوی IHS منتشر شده ۲۵ درصد از تلفن های هوشمندی که در سال ۲۰۱۶ به بازار خواهند آمد به این فناوری مجهز خواهند شد.

بدون شک بسیاری از کاربران تلفن های هوشمند با فناوری Force Touch آشنایی دارند. باید گفت در حال حاضر اپل به همراه iPhone 6sهایش پیشرو در این فناوری است. این فناوری که اپل آن را به عنوان ۳D Touch وارد نسل ۶ آیفون ها کرده دو قابلیت Peek و Pop را به بسیاری از برنامه های IOS داده است. گفتنی است علاوه بر iPhone 6s گجت های دیگری مانند Apple Watch و یا حتی Huawei Mate s نیز از فناوری Force Touch بهره مند شده اند.

Huawei-Mate-S-0

IHS اعلام کرده که تلفن های مجهز به فناوری Force Touch حدود ۳۱۷ درصد رشد خواهند داشت و به ۴۶۱ میلیون دستگاه خواهند رسید. این تلفن ها حتی تلفن های میان رده را نیز شامل خواهند شد.

علاوه بر این گفته می شود تولید صفحه نمایش های In-Cell و On-Cell نیز در چند سال آینده به شدت افزایش یابد. ویژگی اصلی این صفحه نمایش ها ضخامت بسیار کم آن هاست. بر اساس گفته های Calvin Hsieh نزدیک به ۴۰ درصد از تلفن ها در سال آینده از این فناوری نیز بهره ببرند که این عدد در سال ۲۰۱۸ به ۵۰ درصد خواهد رسید.

 

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *