Windows-Phone-update

سیستم عامل ویندوزفون را کاربران دنیای موبایل می شناسند . البته نه به اندازه اندروید گوگل و iOS اپل . اما باز هم محصولی است از غول نرم افزاری دنیا و نمی توان آن را دست کم گرفت . مطمئنا ویندوز فون در چند سال آینده حرف های زیادی برای گفتن خواهد داشت . اما از همه این مسائل که بگذریم ، این سیستم عامل هم مانند هر محصول دیگری در دنیا یک سری مشکلات دارد .

مشکلی که در این مطلب قصد پرداختن به آن داریم ، بروز رسانی ویندوز فون 8 است . پس با گویا آی تی همراه باشید …..

هر از مدتی که می شود ، شرکت های نرم افزاری برای محصولات شان یک سری بروز رسانی ها ارائه می کنند و کاربران نیز باید آنها را دریافت کرده و نصب کنند . برخی از این بروز رسانی ها به منظور بالا بردن بازدهی و برخی دیگر نیز به دلیل مسائل امنیتی ارائه می شوند . در هر صورت باید آن را نصب کنید .

هنگامی که شما وجود بروز رسانی جدیدی برای ویندوز فون 8 را بررسی می کنید با یکی از دو پیغام زیر روبرو می شود .

An update is ready for download

Your update is ready to be installed

1

این پیام ها به شما نشان می دهند که بروز رسانی های جدیدی برای سیستم عامل دستگاه شما آماده شده اند . اما هنگامی که می خواهید بروز رسانی ها را نصب کنید ، ممکن است با خطاهایی روبرو شوید که به صورت کد نمایش داده می شوند . از طریق لیست زیر می توانید معنای هر کد و روش برطرف کردن آن را مشاهده کنید .

1- کد 801881CD

معنای این کد این است که دستگاه شما دارای فضای ذخیره سازی کافی به منظور دریافت و نصب فایل های بروز رسانی نیست . پس باید ابتدا اطمینان حاصل کنید که دستگاه ذخیره سازی شما فضای ذخیره سازی کافی داشته باشد . برای اینکه بدانید دستگاه شما چقدر فضای ذخیره سازی دارد باید به قسمت تنظیمات ( Settings ) رفته و از آنجا نیز وارد بخش Phone storage شوید . اکنون می توانید فضای ذخیره سازی موجود در دستگاه تان را مشاهده کنید .

2

اگر فضای ذخیره سازی کافی در اختیار ندارید ، باید حافظه دستگاه را کمی خالی تر کنید . پس فایل های بیهوده مخصوصا تصاویر و فیلم ها را که حجم زیادی اشغال می کنند را پاکسازی کنید . البته برنامه ها هم می توانند موارد خوبی برای پاکسازی باشند . برای پاکسازی برنامه ها نیز می توانید گزینه Phone را که در همین قسمت قرار دارد تپ کرده و شروع به حذف اپلیکیشن های بیهوده کنید .

پس از حذف موارد مورد نظر ، حالا دوباره سعی کنید که بروز رسانی های موجود را نصب کنید . به احتمال بسیار زیاد دیگر خطای مذکور را مشاهده نخواهید کرد .

2- کد 801881D0

این خطا ممکن است در حین بروز رسانی شدن رخ دهد و دلیل آن هم عدم وجود یک ارتباط اینترنتی با کیفیت است . همانطور که می دانید کشور ما از لحاظ کیفیت اینترنت یکی از ضعیف ترین کشورهاست . برای چک کردن وضعیت اتصال و کیفیت آن می توانید چندین صفحه وب را در مرورگر دستگاه خود باز کرده و کیفیت اینترنت را بسنجید . اگر کیفیت اینترنت پایین بود ، سعی کنید که ابتدا یک اینترنت با کیفیت پیدا کرده و سپس اقدام به بروز رسانی دوباره دستگاه خود کنید .

3- کد 801882CB

به مانند مورد شماره ی 2 ، این خطا هم بیشتر از مشکلات شبکه ای نشات می گیرد و در صورتی که به ارتباط اینترنتی با کیفیتی دسترسی نداشته باشید ، ممکن است با این خطا مواجه شوید . می توانید راهکارهای مورد شماره 2 را برای بررسی مشکل انجام دهید . در پایان دوباره اقدام به بروز رسانی دستگاه کنید .

4- کدهای 801882D1 و 801882D2

این خطا زمانی رخ می دهد که دستگاه شما در حال تلاش برای نصب بروز رسانی ها باشد اما با شکست مواجه می شود . در اینگونه مواقع بهتر است که ابتدا یک بار گوشی را خاموش و روشن کرده و سپس اقدام به بروز رسانی دوباره ی دستگاه کنید .

منبع