1

درست است که سیستم عامل اندروید قدمت چندان دور و درازی ندارد اما بدون اغراق و تعصب باید اذعان کرد که در حال حاضر و در این چند ساله اخیر ؛ این سیستم عامل روند رو به رشد وحشتناکی داشته است ! به طوری که با عملکرد و پیشرفت های محسوس خود در این چند ساله اخیر ؛ موفق شده است خیل عظیمی از کاربران دنیای اسمارت فون ها و تبلت ها را به سوی خود جذب نماید.

1

بر طبق بررسی های آماری انجام شده از سوی دو کمپانی ؛ Asymco  و analyst Horace Dediu ؛ سیستم عامل اندروید توانسته است در این چند ساله اخیر ؛ از لحاظ جذب کاربر در کوتاه ترین بازه زمانی ؛ کاملا بی همتا و بی رغیب ظاهر گردد که این موفقیت سیستم عامل اندروید کاملا تحسین برانگیز است.این دو کمپانی طبق مشاهدات دقیق خود ؛ آمار هر محصول تکنولوژی را از همان ابتدای در دسترس قرار گرفتن ( ورود آن محصول به بازار و رسیدنش به دست مخاطبانش ) ؛ مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار دادند.مثلا سیستم عامل های مربوط به گوشی های موبایل ( پلت فرم موبایل ) را در نظر بگیرید.در این چند ساله اخیر توانسته اند خیل عظیمی از مردم را به سوی خود جذب نمایند.همان طور که در چندین سطر ابتدایی اشاره داشتم ؛ مبنای این بررسی دو کمپانیِ  Asymco  و analyst Horace Dediu ؛ مدت زمان ممکنه هر محصول در جذب کاربران به سوی خود از زمان عرضه آن محصول در طول میزان رشد و پیشرفتی که آن محصول داشته است ؛ بوده است.مثلا سیستم عامل سیمبین کمپانی نوکیا را تصور کنید.این سیستم عامل ارائه شده از سوی کمپانی نوکیا ؛ توانست تعداد کاربرانش را به 450 میلیون نفر ارتقا دهد.البته این آمار بالا در مدت زمانی طولانی و نزدیک به یازده سال به طول انجامید ! بلک بری نیز توانست در مدت زمانی 10 ساله ( 10 سال و 9 ماه ) موفق  شود 255 میلیون کاربر را جذب خود کند.ویندوز موبایل نیز توانست در مدت زمانی هفت سال و نیمه ؛ تنها موفق به جذب 72 میلیون کاربر گردد.

1

حال برویم به سراغ آمار جنجالی سیستم عامل کمپانی اپل ؛ یعنی سیستم عامل iOS. کمپانی اپل توانست در مدت زمان پنج سال و نه ماه حدود 700 میلیون کاربر را جذب خود کند ؛ که این رقم حاصل شده  واقعا رقم بالا و چشمگیری است ! با این آمار بسیار بالای کمپانی اپل هیچ سیستم عامل موبایلی دیگری نوبد که حتی با این کمپانی رقابت کند ؛ چه برسد به این که روی دست آن هم بلند شود !

1

البته این دوران خوش برای اپل مدت مدیدی دوام نیاورد و پس از ورود سیستم عامل اندروید توسط کمپانی گوگل بود که این دوران پایان یافت.سیستم عامل اندروید ؛ تنها در مدت زمانی 5 ساله ؛ توانست تعداد کاربران جذب شده به سوی خود را از مرز یک میلیارد کاربر عبور دهد ! بدون شک باید اذعان کرد که عنوان سریع‌ترین رشد در تاریخ تکنولوژی ؛ تنها متعلق به سیستم عامل اندروید است !

1

» منبع : phonearena «