متفاوت ترین مجله اینترنتی ...

هشدار جدی در مورد مصرف آجیل

12345 (بدون نظر)
Loading...
186

به گزارش گویا آی تی، عضو هیات علمی گروه فرآوری مواد غذایی پژوهشکده علوم و صنایع غذایی جناب علیرضا صادقیان گفت: در اکثر موارد نمی توان بدون روش های آزمایشگاهی سموم موجود در آجیل و خشکبار تشخیص داد و برای مصرف خشکبار و آجیل فله ای هشدار داد. وی در مورد اینکه شرایط انبارداری، نگهداری و فرآوری آجیل و خشکبار نامشخص است گفت: در بسیاری از موارد آجیل ها را در شرایط نامطلوب و مرطوبی نگه داری می کنند و احتمال آلوده شدن آنها به سموم قارچی مانند آفلاتوکسین وجود دارد.

Decorated-nuts-Yaspic-ir-20

صادقیان افزود: در برخی محصولات، سموم قارچی مثل آفلاتوکسین نشانه ی خاصی ندارد و فقط با روش های آزمایشگاهی مشخص می شود. یکی از نشانه های ظاهری آجیل نامرغوب، ماندگی ناشی از اکسید شدن ترکیبات روغنی و بوی کپک زدگی و وجود نشانه های آفت زدگی است. وی ادامه داد: اگر می خواهید از آجیل های مرغوب و سالم استفاده کنید که قابل اطمینان باشند، آجیل های پایش شده توسط ادارات استاندارد و نظارت بر مواد غذایی که دارای تاریخ انقضا هستند و با علامت‌های تجاری مشخص به بازار وارد می شوند را خریداری کنید.

[ منبع:Mehrnews]

ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به گزارش گویا آی تی، عضو هیات علمی گروه فرآوری مواد غذایی پژوهشکده علوم و صنایع غذایی جناب علیرضا صادقیان گفت: در اکثر موارد نمی توان […]