تلویزیون ۶۵ اینچ OLED ال جی می‌تواند مانند یک پوستر جمع شود

تلویزیون ۶۵ اینچ OLED ال جی می‌تواند مانند یک پوستر جمع شود
  • 1396/10/17
  • زهرا معبودی
  • 0

مدت هاست که منتظر رویداد جدیدی در عرصه تولید تلویزیون های هوشمند و جدید هستیم. آخرین رویداد هایی که تا کنون به یاد دارم، مربوط به تلویزیون های ۴K و ۸K بوده اند اما شاید همیشه با خود فکر می کرده اید که ای کاش می شد، تلویزیونی داشت که بتوان آن را مثل یک عکس در اختیار داشت و آن را جمع کرد و پهن کرد!

گویا آی تی: این حقیقتا چیزی بوده که بارها به ذهن من خطور می کرد، اما عملی شدن آن به این زودی ها، واقعا هیجان انگیز بود. حالا به جدیت می توان منتظر تلویزیون جمع شونده ال جی بود.

این تلویزیون اولین دستگاهی است که در زمانیکه در حال استفاده شدن نیست جمع شده و در محفظه‌ای مخفی می‌شود.

قبل (تصویر سمت چپ) و بعد (تصویر سمت راست) : تلویزیون جمع شونده‌ی الجی در محفظه‌ی مخصوص به خود فرو می‌رود.

تلویزیون لوله شونده ال جی

وقتی در آینده تلویزیون خود را جمع کرده و از نظرها پنهان می‌کنید از الجی متشکر خواهید بود

این شرکت پیشرو در تولید تلویزیون‌های صفحه بزرگ OLED، با ساخت اولین تلویزیون ۸۸ اینچ OLED با وضوح ۸K نیز راضی نشده و بدنبال یک “اولین” دیگر در نمایشگاه CES است: یک تلویزیون ۶۵ اینچ OLED که جمع می‌شود.

اگرچه در گذشته تلویزیون‌های صفحه بزرگ با قابلیت خم شدن به نمایش در آمده بودند، اما این اولین بار است که یک تلویزیون به حدی قابل انعطاف است که می‌تواند در یک محفظه جمع شود. الجی این محفظه را در ابعاد کوچک و در حد یک ساندبار ساخته است، اما این شرکت موضوعی را نیز مطرح کرده که قصد دارد این تلویزیون را قابل حمل کند. طبق معمول، راز الجی برای ساخت این تلویزیون استفاده از صفحه نمایش بسیار نازک  OLED است.

صفحه‌ی سفت و مسطح تلویزیون‌های OLED که توسط الجی و دیگر شرکت‌ها تولید می‌شوند در حال حاضر بهترین کیفیت تصویر را دارند، و هیچ دلیلی وجود ندارد که بخواهیم به این مفهوم ارائه شده توسط الجی فکر کنیم، اما صفحه نمایش جمع شونده مانند آن‌ها نخواهد بود. LGD، که یک کمپانی مجزا از شرکت LG Electronics  و یا LGE است، هنوز هیچ جزییاتی از قبیل زمان عرضه و قیمت احتمالی  این محصول را ارائه نداده است و حتی عنوان نکرده که بعد از باز شدن، چگونه صفحه نمایش مسطح و قابل دیدن باقی خواهد ماند. اما هم اکنون کسی به این مسائل اهمیت نمی‌دهد زیرا چیزی که در برابر چشمان ماست یک صفحه نمایش جمع شونده است.

با تمام این تفاسیر، این اولین تلویزیون جمع شونده‌ی LG نیست. در نمایشگاه CES 2016 همین مفهوم در قالب یک تلویزیون ۱۸ اینچ به نمایشگاه گذاشته شده بود، که علیرغم کیفیت بسیار پایین (۸۱۰*۱۲۰۰) که حتی HD نیز نبود و سایز کوچک مورد جالبی به نظر می‌رسید. برای تلویزیون هر چه سایز بزرگتر باشد بهتر است، مخصوصا با کیفیت سینمایی OLED.

من هنوز مدل ۶۵ اینچی را از نزدیک ندیده‌ام، اما زمانی که برادر کوچکتر این مدل، با ضخامت ۰٫۱۸ میلی متر را از نزدیک مشاهده کردم هوش از سرم پرید. در آن زمان یک صفحه نمایش ۱۸ اینچی را دیدم که داخل یه محفظه مخروط مانند جمع میشد، که این محفظه نیز توسط یک پایه شکاف‌دار نگه داشته می‌شد و صفحه نمایش داخل این شکاف، که مانند یک جفت لب بود، قرار داشت. در سطح این صفحه، علیرغم انحنایی که در آن وجود داشت، تصاویر و فیلم‌ها تکان می‌خوردند و زنده بودند. هیچوقت چیزی شبیه به این ندیده بودم.

منبع

 

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *