برنامه Google Hangouts را اکثر طرفداران و کاربران برنامه های گوگل می شناسند و با آن آشنایی کاملی دارند. این برنامه همیشه سرویس های گوگل را در اختیار کاربرانش قرار می دهد و هر چندماهی با قابلیت جدیدی همراه می گردد. شرکت گوگل قصد دارد سرویس Google Talk را هفته آینده قطع کرده و به ارائه آن پایان دهد.

 در سال گذشته گوگل سرویس های Google Talk ،Google Voice و قابلیت SMS را به برنامه Hangouts افزوده است. این برنامه ها به تدریج به برنامه Hangouts برروی سیستم عامل های اندروید و IOS انتقال پیدا کردند. اما کاربران دسکتاپ هنوز سرویس Google Talk در دسترسشان قرار دارد.

در حال حاضر گوگل به کاربران خود اعلام نمود سرویس Google Talk از ۱۶فوریه قطع خواهد شد و آنها باید برنامه Hangouts را برروی کروم خود نصب نمایند تا از خدمات IM بهره ببرند.

برروی وب پنل چت توسط Hangouts جایگزین خواهد شد و قابلیت های مشابه به عنوان برنامه کروم ارائه می دهد. مشخص نیست که مشتریان شخص ثالت در Google Talk همانند Pidgin, Miranda یا Trillian با این تغییرات به کار خود ادامه می دهند یا خیر.

برنامه Hangouts از فناوری اختصاصی برخوردار است و در حال حاضر توسط برنامه دیگری قابل استفاده نیست. اگرچه Hangouts ویژگی های بهتری نسبت به سرویس Google Talk در تلفن های همراه دارد اما عدم وجود یک سرویس مناسب برای دسکتاپ کاربران بسیاری را نا امید کرده و از خود دور می کند.