انفجار یک آیفون ۷ در اثر برخورد با زمین

انفجار یک آیفون ۷ در اثر برخورد با زمین
  • 1395/8/22
  • زهرا معبودی
  • 0

اگر خاطرتان باشد چند ماه پیش در مطلب “بررسی دلایل انفجار باتری های لیتیوم-یونی” به تحلیل ساختار باتری های لیتیوم یونی و  بررسی دلایل انفجار آن ها پرداختیم. همانطور که در آن مطلب اشاره شده بود باتری های لیتیوم یونی از ساختار حساسی برخوردار هستند که در اثر هر آسیبی قادرند به سادگی مانند یک بمب ساعتی عمل نمایند. به عنوان مثال این باتری ها ممکن است در اثر ضربه نسبتا شدید دچار انبساط شده و باعث انفجار گوشی شما شوند. دقیقا مشابه حادثه ای که به تازگی برای یکی از اسمارت فون های آیفون رخ داده است.

روز گذشته خبری از چین رسیده که یکی از کاربران چینی آیفون ۷ پلاس خود را روی زمین انداخته است و پس از آن شاهد انفجار این گوشی بوده است.
یکی از کاربران آیفون پلاس روز گذشته پس از از به زمین افتادن آیفون ۷ اش و برخورد آن با زمین شاهد خروج دود از گوشی بوده است. به گفته وی گوشی هم زمان که دود از خود خارج می ‌کرده، می ‌لرزیده و باد می‌ کرده است و در نهایت نیز گوشی مذکور منفجر شده است و در حال حاضر به شکلی که در زیر مشاهده می کنید در آمده است.

IPhone battery explosion 7 Plus

آنچه برای این گوشی رخ داده است، در تصویر بالا به طور کامل قابل مشاهده است. شدت انفجار به قدری بوده که باعث خم شده صفحه نمایشگر و جدا شدن آن از بدنه اصلی شده است. برای اینکه بدانیم دقیقا چه حادثه ای باعث شده تا آیفون ۷ پلاس مقاوم، به سادگی در برابر چنین ضربه ای منفجر شود باید منتظر بررسی ها و اظهار نظر کمپانی اپل بمانیم. اما چیزی که واضح است دلیل اصلی این انفجار زمین خوردن و واردآمدن ضربه ای شدید به آیفون ۷ است. البته بعید نیست که باتری گوشی مذکور پیش از این آسیب دیده باشد و این حادثه تنها باعث تشدید آن آسیب شده و منجر به انفجار گردیده است. شاید هم ضربه به میزان کافی شدید بوده و هیچ عامل قبلی دیگری در این مسئله ایفای نقش ننموده است.

در هرصورت همه ما بارها شاهد زمین افتادن اسمارت فون های مختلف بوده ایم اما اینکه یک اسمارت فون با چنین ضربه ای منفجر شود کمی عجیب به نظر می رسد و باعث می شود که احتمال آسیب دیده بودن باتری را قوی تر از پیش نماید.

نظرات و دیدگاه های خود را درباره این مطلب با دیگر کاربران مجله اینترنتی گویا آی تی در میان گذاشته و با انتشار این مطلب در شبکه های اجتماعی خود به دیگران نیز اطلاع رسانی نمایید.

منبع: Ubergizmo

دیدگاه خود را وارد کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *